-- Reklam Alanı 9 --

İPSALA BELEDİYESİ EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI…

İpsala Belediyesi Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı 4 Ekim 2019 Cuma günü saat 18.00’da salt çoğunluğun sağlamasıyla meclisin ilk gündem maddesi olan açılış ve yoklama ile başladı.

12:58:49 | 2019-10-07
-- Adversting 5 --

Ekim Meclisinin ikinci gündem maddesinde Edirne Saros Turizm Merkezi Turizm Altyapı Hizmet Birliğine üye olunmasının görüşülmesi meclisin görüşlerine sunuldu. Burada açıklama yapan Meclis Başkanı Abdullah Naci Ünsal, gündem maddesinin bir sonraki mecliste görüşülmek üzere ertelenmesini önerdi. Meclis üyelerine konuyla ilgili incelemeler yapmak üzere, bilgilendirme dosyası sundu.

Gündem maddesinin bir sonraki Kasım Meclisinde görüşülmek üzere ertelenmesine oy birliği ile karar verildi.

Gündemin üçüncü maddesinde İmar Komisyonu raporlarının görüşülmesine geçildi. İmar ve Şehircilik Müdürlüğüne ait,İpsala ilçesine OSB kurulumu hakkında dilekçesi meclise okundu.

“ORGANİZE SANAYİ İÇİN BUGÜNE KADAR BELEDİYEMİZE 9 KURULUŞ BAŞVURU YAPTI”

Konu ile ilgili meclis üyelerine bilgilendirme yapan Meclis Başkanı Abdullah Naci Ünsal, ilçede yapılması planlanan Organize Sanayi Bölgesinin kurulabilmesi için yer belirlemesi, proje hazırlanması ve fabrika kurmak isteyen kuruluşlara davetiye gönderilmesi, gibi işlemler için belediye başkanına yetki verilmesi gerektiğini belirttiği konuşmasında;

“ organize sanayi için şuana kadar belediyemize 9 kuruluş başvuru yaptı. İzin verilmesi için 15 kuruluş olması gerekiyor ve bunların kimyasal atık bırakmayan ve  birçok şarta uygun olması gerekiyor. Başvuru yapan fabrikaların içerisinde kimyasal atık bırakan bir kuruluş yok. Sizlerinde önereceği kuruluşlar var ise bizlerle paylaşın, ilçemize davet edelim” dedi.

Açıklama sonrasında yapılan oylamada gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin üçüncü maddesi İmar Komisyonu raporlarının görüşülmesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğüne talepte bulunan iki şâhısa ait dilekçelerin okunması ile devam etti.

Dilekçelerin okunmasının ardından değerlendirilmesi için İmar Komisyonuna havale edilmesine oy birliği ile karar verildi.

“PAZAR YERİ VE DÜKKÂNLARI İÇİN İLLER BANKASINA 92 BİN TL BORÇLANMA KARARI ALINDI”

Gündemin dördüncü maddesinde Birimlerden Gelecek Evrakların Görüşülmesine geçildi. Burada ilk olarak Fen İşleri Müdürlüğünün meclisin görüş ve onayına sunulmak üzere “yapım uygulama işleri” konulu dilekçesi okundu.

Dilekçe hakkında açıklama yapan Meclis Başkanı Abdullah Naci Ünsal, Kapalı Pazar Yeri ve dükkânlarını yapan yüklenici firmaya ödenmesi gerek 92 bin TL için, İller Bankasına borçlanma kararı almaları gerektiğini bu nedenle de İpsala Belediye Başkanı olarak kendisine yetki verilmesi gerektiğini belirtti.

Gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi.

“ATIK SU ARITMA TESİSİ %99 TAMAMLANDI”

Fen İşleri Müdürlüğünün meclisin onayına sunmak üzere İpsala İlçesi Atık Su Arıtma Tesisi Yapım İşinin tamamlanması için İller Bankasından 1 milyon TL kredi kullanılması için Belediye Başkanı Abdullah Naci Ünsal’a yetki verilmesi istendi.

Konuyla ilgili bilgilendirme yapan Meclis Başkanı Ünsal, artıma tesisinin %99 tamamlandığının son eksiklerin tamamlanıp biran önce açılması gerektiğinin altını çizdi.

Gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi.

İLÇEDE YANGIN ÇIKABİLECEK ALANLARIN TESPİTİ İÇİN KOMİSYON OLUŞTURULDU

İpsala Belediyesi 2019 yılı Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı İpsala Belediyesi İtfaiye Çavuşluğunun dilekçesinin görüşülmesi ile son buldu.

İpsala Belediyesi İtfaiye Çavuşluğunun dilekçesine istinaden Yangın tehlikesine maruz sahaların tespit edilmesi talep edildi. Konuyla ilgili üç meclis üyesinden oluşan komisyon seçildi. Yapılan açık oylamada meclis üyelerinden Şebnem Çelik, Volkan Korkmaz ve Mediha Saygılı yangın tespit komisyonu olarak oy birliği ile kabul edildi.(Cemile LİMAN)

 

 

 
ETİKET :  İPSALA BELEDİYESİ

Tümü