-- Reklam Alanı 9 --

İPSALA BELEDİYESİ’NE YAKIŞMIYOR!

29 Ağustos tarihinde Köprü Mahallesi’nde ikamet eden A.Ç ve beraberindeki küçük kız çocuğu sokak köpeklerinin saldırısına uğramış, 3 yaşlarındaki çocuğunu korumak isteyen anne A.Ç’nin kolları köpeklerce parçalanmış, anne Keşan Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınmıştı.

10:19:05 | 2020-08-31
-- Adversting 5 --

Daha öncede benzer üzücü olayların yaşandığı ilçemizde bu olayın da haberlere konu olmasının ardından sosyal medyada tartışmalar yaşanarak vatandaşlar tepkilerini iletti. Artık neredeyse sokağa çıkamaz hale geldiklerini söyleyen vatandaşlara hayvanseverlerde destek verdi ve mevcut durumun ne hayvanlar ne de insanlar için uygun olmadığını dile getirdiler.

Hayvanseverliği ile bilinen, Köprü Mahallesinde ikamet eden ilçemizin sakin simalarından Hüseyin Bülbül’de tartışmaya mağdur ailenin yanında dahil olarak; daha önce hayvanseverler olarak Belediye Başkanı Abdullah Naci Ünsal ile bu konuyu görüştüklerini ancak Belediye Başkanının hayvanların doğal yaşamını bozmamak adına kısırlaştırılmasına karşı olduğunu ifade ettiğini dile getirdi. İlgili ziyaretin KeHayKo (Keşan Sokak Hayvanları Koruma Derneği) Başkanı Sn. Sevinç Cebeci ve Milli Parklardan bir memur ile gerçekleştirildiği öğrenildi.

Ancak ne olduysa bu olaydan sonra oldu ve kendini Belediye Başkan Yardımcısı sıfatıyla her platformda tanıtan belediye çalışanı Göksel Aykut, Bülbül’ü arayarak; ağır küfür ve hakaretlerle birlikte neden belediyeyi hedefe koyduğunu, safını belli etmesi gerektiğini söyleyerek sözlü şantajda bulundu.

Daha önce bilindiği kadarıyla Belediye Meclis Üyesi Ogün Kurt’a ve ilçemiz esnaflarından Gültekin Kolcu’ya da benzer şekilde telefonda küfür ve hakaret eden Aykut’un yaptığı hareketler halk tarafından tepkiyle karşılanırken, sürecin hukuki, idari ve siyasi olarak nereye varacağı merak konusu oldu.

(Tuğçe Özden)
ETİKET :  

Tümü