-- Reklam Alanı 9 --

-- Reklam Alanı 10 --

İpsala belediyesi Temmuz Meclisi tüm kararları oy birliği ile aldı

• Festival ve fuar bu yıl çarşıda yapılıyor… • İpsala yazısı anketle yeri değişiyor… • Artık kapalı pazaryeri düğün organizasyonlarında kullanılabilecek… • İpsala mezbahası aktif hale getiriliyor…

11:40:51 | 2019-07-08
-- Adversting 5 --

İpsala belediyesi Temmuz Meclisi tüm kararları oy birliği ile aldı

  • Festival ve fuar bu yıl çarşıda yapılıyor…
  • İpsala yazısı anketle yeri değişiyor…
  • Artık kapalı pazaryeri düğün organizasyonlarında kullanılabilecek…
  • İpsala mezbahası aktif hale getiriliyor…

İpsala Belediyesi Temmuz ayı Olağan Meclis Toplantısı 05 Temmuz 2019 Cuma günü İpsala Belediye Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Salt çoğunluğun sağlanması ile saat 18.00’da başlayan meclis toplanasında gündem maddeleri öncesinde İpsala Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Ogün Kurt’un meclis gündemine alınması üzerine Meclis Başkanlığına sunduğu;

 Başıboş köpekler ve tekke bayırında kullanılmakta olan mesire alnın çevre düzenlemesi ile ilgili dilekçeleri okunarak oylamaya sunuldu oy birliği ile kabul edildi.

VATANDAŞLARIN DİLEKÇELERİ OY BİRLİĞİ İLE İMAR KOMİSYONUNA GÖNDERİLDİ

Oylama sonrasında Temmuz ayı olağan meclis toplantısı gündem maddelerine geçildi. İlk olarak vatandaşlardan gelen dilekçeler okunarak meclisin görüş ve onayına sunuldu. İmar ve Şehircilik Müdürlüğüne havale edilen dilekçelerin İmar Komisyonuna havale edilmesi üzerine oylama yapılarak oy birliği ile kabul edildi.

MİLLET BAHÇESİNİN İMAR PLANI TASLAĞI HAZIR…

İpsala Köprü mahallesinde yapımı planlanan Millet Bahçesi için hali hazır ve İmar Planı taslağını görüşmek üzere komisyona havalesi yapılması hususunda İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Mimar Samet Usta’nın dilekçesi mecliste okunarak oylamaya sunuldu. Dilekçe oy birliği ile onaylandı.

KÖPRÜ MAHALLESİNDEKİ SOSYAL KONUTLARIN TAHSİSİ MECLİSE GELDİ

İpsala Belediye Başkanlığının köprü mahallesinde bulunan 10 adet prefabrik binanın İpsala Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanılma Vakfı Bakanlığı adına tahsis edilmesi ile ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün dilekçesi okunarak meclis kararı alınması üzerine belediye meclis üyelerinin görüş ve oylarına sunuldu.

“BİZİM SOSYAL YARDIMLAŞMA DEPARTMANIMIZ YOK”

Konuyla ilgili meclisin görüşlerini soran Meclis Başkanı Abdullah Naci Ünsal, CHP Belediye meclis üyesi Gürel Kale’nin bu konuda bilgi almak istemesinin üzerine;

“ bu yer yine bizim, belediyenin, konutlar belediyenin. Biz sadece kullanım hakkını Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma vakfına vermek istiyoruz, çükü bizim böyle bir departmanımız yok. Kiraya verme ve satış yapma şansımız yok. İhaleye çıkarmamız gerekecek, o zamanda sıkıntılar yaşanacak. Kişilere dağıtılması konusunda kaymakamlığın adil davranacağını düşünüyorum. Bizlerde bu konuda kedilerine müdavim oluruz.” Dedi.

SOSYAL KONUTLAR MECLİS ONAYINDAN OY BİRLİĞİ İLE GEÇTİ

İpsala Belediye Başkanlığının köprü mahallesinde bulunan 10 adet prefabrik binanın İpsala Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanılma Vakfı Bakanlığı adına tahsis edilmesi görüş alışlarından sonra oylamaya sunuldu tahsisin yapılması oy birliği ile kabul edildi.

FESTİVAL İÇİN KOMİSYON KURULACAK

İpsala belediye başkanlığının her yıl geleneksel olarak yapmakta olduğu ve bu yıl 20. Si düzenlenecek olan İpsala Çeltik (Pirinç) Festivali ve Tarım Fuarına katılacak olan firmalar için sanat fiyatlarının belirlenmesi konusu meclisin görüş ve önerilerine sunuldu.

Konuyla ilgili meclisin görüş ve önerilerini alan Meclis Başkanı Abdullah Naci Ünsal, “bu konuda bir komisyon oluşturalım. Fizibilite çalışmalarını yapsın. Aynı zamanda esnafın görüşlerini de alsın bir sonraki mecliste bize raporlasın, bizlerde o gün ki mecliste kararımızı verelim” diye öneriye sundu.

FESTİVAL ÇARŞI MERKEZİNDE OLACAK

İpsala Çeltik (Pirinç) Festivali ve Tarım Fuarı için, meclis üyelerinden Şebnem Çelik, Mediha Saygılı, Gürel Kale, Menderes Şenkol ve Nuri Kavakkorulu’dan oluşan bir komisyon seçildi. Komisyonun değerlendirmeleri sonucunda Ağustos ayı meclisinde festival ve fuar ile ilgili halkın esnafın görüş ve talepleri değerlendirilerek meclise raporlanacağı ve bu yıl 20. Si düzenlenecek olan İpsala Çeltik (Pirinç) Festivali ve Tarım Fuarının çarşı merkezinde yapılacağı görüşüldü.

DÜĞÜN ORGANİZASYONLARI KAPALI PAZAR YERİNDE YAPILABİLECEK

Temmuz Meclisi gündemi, İpsala Belediyesi Zabıta Amirliğinin dilekçesi ile devam etti. Zabıta amirliğinin dilekçesinde vatandaşlardan gelen talepler üzerinde düğün yerlerinde yaşanan yoğunluk nedeni ile kapalı Pazar yerinin düğün yeri olarak kiralanması talebi meclisin görüş ve onayına sunuldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Meclis Başkanı Abdullah Naci Ünsal, düğünlerde yaşanan yoğunluk nedeni ile vatandaşların yer sıkıntısı yaşanmasından doğan ihtiyaç doğrultusunda İpsala Kapalı Pazaryerinin düğün organizasyonlarında kiralanması ve ücret olarak ta 1.750TL olarak belirlenmesi hususunda meclis üyelerinin görüş ve fikirlerini aldı. Meclis üyeleri öneriyi oy birliği ile kabul etti.

KAVŞAKTAKİ İPSALA YAZISI KALDIRILIYOR

İpsala Belediyesi Fen İşlerinin meclise sunduğu dilekçede Karayolları bölge müdürlüğünün dilekçesine istinaden İpsala İlçe girişinde bulunan hemzemnin kavağın dönüş adasında bayrak direği ve içten aydınlatmalı İpsala yazısının izinsiz montaj yapıldığı ve görüşü engellediğinden dolayı kazaya sebebiyet verebileceğinden dolayı yazının ve direğin kaldırılması konusun meclis gündemine taşındı.

Konuyla ilgili meclisin görüşlerini soran meclis başkanı Abdullah Naci Ünsal, karşılıklı yapılan fikir alış verişleri sonrasında söz konusu İpsala yazısının halkında görüşü alınarak ilçede konumlandırılması istenilen yerlerle ilgili sosyal medyadan anket çalışması yapılması sonrasında karar verilmesi oylamaya sunularak oy birliği ile karar verildi.

İPSALA MEZBAHSI YENİDEN AKTİF HALE GETRİLİYOR

Temmuz ayı olağan meclis toplantısının son gündem maddesi olan İpsala Belediye Başkanlığı Zabıta Amirliğinin dilekçesi okundu.

İpsala Belediye Başkanlığına ait kapucu mahallesinde kapatılan ve çalışma ruhsatı İptal edilen mezbahanın tekrar aktif hale getirilerek hizmete açılması meclisin onayına sunuldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan meclis başkanı Abdullah Naci Ünsal, “ burası neden kapatıldı bilmiyorum. Şuanda 3. Sınıf mezbaha yetkisi alabiliyoruz. İçerisinde bir sıkıntımız yok. Soğuk hava depoları çalışıyor. Herhangi bir problemimiz yok açmak için ama ruhsat almamız için bir tane veteriner almamız gerekiyor. Bizde bunu önümüzdeki meclis te çözeceğimize inanıyorum. Bize halktan açılması yönünde talepler geldi sizlerde bu konuda görüşlerinizi belirtirseniz açılması yönünde gündem maddesini oylamaya sunacağım” dedi

Konuyla ilgili açılması yönünde olumlu konuşan belediye meclis üyeleri yapılan oylama sonucunda İpsala Mezbahasının yeniden aktif hale getirilmesini oy birliği ile kabul etti.

Gündem maddelerinin sona ermesinin ardından meclis toplantısının başında meclis üyesi Ogün Kurt’un sunmuş olduğu dilekçeler gündeme alınarak görüşmeye sunuldu.

MECLİS ÜYESİ OGÜN KURT’UN DİLEKÇELERİ GÖRÜŞÜLDÜ

Meclis Başkanı Abdullah Naci Ünsal ilk sözü meclis üyesi Ogün Kurt’a vererek dilekçeleri hakkında görüşlerini bildirmesini istedi.

Meclis üyesi Kurt, konuyla ilgili İpsala belediyesinin çalışmalarının olup olmadığını sorarak İpsala’nın gündemi olan iki önemli konun ivedilikle çözülmesini istedi.

Meclis başkanı Abdullah Naci Ünsal, her iki konuda da çalışmalarının olduklarını belirtti ve zaman içerisinde çözüleceğini söyledi. Konun detayını “köpekler ve mesire alanı mecliste” isimli haber içeriğimizde bulabilirsiniz.

-- Adversting 6 --


ETİKET :  ipsala belediyesi meclis

Tümü