-- Reklam Alanı 9 --

-- Reklam Alanı 10 --İpsala Belediyesinin ESTAB’ tan çıkma kararı şaşkınlık yarattı

Edirne Saros Turizm Merkezi Turizm Altyapı Hizmet Birliği’nin (ESTAB ) Olağan Meclis Toplantısı 2 Kasım Cuma günü gerçekleştirildi.

13:26:12 | 2018-11-05
-- Adversting 5 --

Gündem maddelerinin görüşülmesi içerisinde İpsala Belediye Başkanlığının kendi belediye meclisinde aldığı birlikten çıkma kararı ile ilgili talep dilekçesi okunduğunda İpsala Belediyesinin talebi ESTAB meclis üyeleri tarafından şaşkınlıkla karşılandı.

 

ESTAB Meclis Başkan Vekili Neval Karaatlı başkanlığında Keşan Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda ilk olarak Birlik’in 2019 yılı bütçesi görüşüldü.

 

Birlik Müdürü Andaç Gedik, Birlik’in bütçesini 1.293.605 TL olarak hazırladıklarını ifade etti. Birlik Bütçesi’nin oybirliği ile kabul edilmesinden sonra Birlik’in faaliyet alanı içerisinde bulunan Turizm Belgesi olan ve Turizm Belgesi olmayan  otel, pansiyon ve konaklama tesislerinden alınacak olan katılım payının belirlenmesi konusu görüşüldü.

 

Yapılan görüşmeler sonrası daha önce Turizm Belgesi olan tesislerden yıllık yatak başına alınan 30 TL’lik bedel 35 TL’ye,  Turizm Belgesi olmayan tesislerden de yıllık yatak başına 15 TL olan ücret 20 TL’ye oybirliği ile çıkarıldı.

 

Birlik Denetim Komisyonu’na; Neval Karaatlı, Nurgül Yıldırım ve Bayram Şeker’in seçilmesiyle devam eden toplantıda daha sonra 2019 yılında 1 adet sözleşmeli personel çalıştırılması oybirliği ile kabul edildi.

 

Toplantıda en ilginç olan konu, İpsala Belediyesi’nin üyelikten çekilme talebi oldu.

İpsala Belediyesi’nin kendi belediye meclisinde aldığı karar gereği birlikten çıkmak istemesine ilişkin Birlik Tüzük değişikliğinin oy birliği ile kabul edilmesinden sonra toplantı, TANAP Doğalgaz İletişim A.Ş.’ye  Proje yardımı konusunda Birlik Başkanı’na yetki verilmesi oybirliği ile kabul edildi.

 

 

-- Adversting 6 --


ETİKET :  Gündem

Tümü