-- Reklam Alanı 9 --

-- Reklam Alanı 10 --

İPSALA ÇELTİK ÜRETİCİLERİ, 83 YILLIK KANUNUN DEĞİŞMESİNİ TALEP ETTİ

11.06.1936 tarihinde kabul edilen ve 23.06.1936 tarihinde Resmi Gazete de yayımlanarak yürürlüğe giren 3039 Sayılı Çeltik Ekimi Kanunu 83 yıl sonra yeniden tasarım aşamasında…

12:07:17 | 2019-07-31
-- Adversting 5 --

Konuyla ilgili önceki gün İpsala Ticaret Borsasında gerçekleştirilen kapsamlı toplantıda; Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürü Fuat Fikret Aktaş, Daire Başkanı Ercan Türktemel, İpsala Kaymakamı Enis Aslantatar,Enez Kaymakamı Elif Canan Tuncer, İpsala Belediye Başkanı Abdullah Naci Ünsal, Edirne İl ve İlçelerinde bulunan Çeltik Üreticileri Birliği Başkanları, Ziraat Odası Başkanları, Ticaret Borsası Başkanları, Orman ve Tarım İl, İlçe Müdürleri, ile çeltikçiler katıldı.

Aktaş, İpsala’da bölge çeltikçisine yeni kanun hakkında bilgi verdi

Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürü Fuat Fikret Aktaş, katılımcılara oluşturulması planlanan ve tasarım aşamasında olan Çeltik Ekimi Kanunu hakkında ön bilgi vererek üreticilerin sorun ve taleplerini dinledi.

Bölge çeltikçilerinin ilgili kurumlarla ve idarecilerle bir araya gelerek söz konusu kanun hakkında istenilen talepleri dosya halinde kendilerine sunulmasını talep eden Aktaş, “ sizlerden gelen dosyayı bizlerde Türkiye Büyük Millet Meclisine sunacağız” dedi.

Toplantı sonunda İpsala Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Girgin, ; Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürü Fuat Fikret Aktaş ve Daire Başkanı Ercan Türktemel’e İpsala pirinci hediye etti.

Balcılar, “ Tarım Bakanımız Sayın Pakdemir’e İpsala ve bölge çeltikçileri olarak teşekkür ederiz”

İpsala Çeltik Üreticileri Birliği Başkanı Sedat Balcılar, toplantı sonrasında Yeni Gazete muhabiri ile yaptığı röportajda şu ifadelere yer verdi;

“ Bundan yaklaşık iki buçuk, üç ay önce Edirne Ticaret Borsasında gerçekleştirilen toplantıda Tarım Bakanımız Sayın Bekir Pakdemir ile görüşme şansı yakaladım. Kendisine Çeltik Ekimi Kanunun çok eski olduğunu ve yenilenmesi gerektiği talebinde bulundum.  Bu konudaki görüşlerimizi dikkate almışlar ve Bitkisel Üretim Genel Müdürümüz Sayın Fuat Fikret Aktaş’ı bölgemize göndermiş. Çok mutlu olduk. Hem Genel Müdürümüz Sayın Fuat Fikret Aktaş’ı hem de Daire Başkanımız Sayın Ercan Türktemel’i ilçemizde ve bölgemizde ağırlamaktan onur duyduk. En kısa sürede arkadaşlar ile bir araya gelerek taleplerimizden oluşan dosyayı bakanlığımıza ulaştıracağız. Onlarda bizim adımıza taleplerimizi Türkiye Büyük Millet Meclisinde görüşülmek üzere iletecekler. Umarım şimdiden tüm çeltik üreticilerimiz adına hayırlısı olur. Bir kez daha Tarım Bakanımız Sayın Bekir Pakdemir’ başta olmak üzere Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürümüz Sayın Fuat Fikret Aktaş’a, Daire Başkanımız Sayın Ercan Türktemel’e bizleri dinledikleri için teşekkür ederiz” diye konuştu.

Haber: Cemile Liman

-- Adversting 6 --


ETİKET :  çeltik kanun ipsala ipsala çeltik 3039 sayılı çeltik ekimi kanunu 3039 sayılı kanun

Tümü