-- Reklam Alanı 9 --

-- Reklam Alanı 10 --

İPSALA’DA BOMBA (SİYAH KOD) TATBİKATI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Keşan Devlet Hastanesi İpsala Ek Binasında 2019 yılı Afet ve Acil Durum Planı kapsamında 10 Ekim 2019 Perşembe günü bomba tatbikatı gerçekleştirildi.

13:53:04 | 2019-10-11
-- Adversting 5 --

Senaryo gereği kimliği belirsiz bir şahıs tarafından poliklinik bahçesine bırakılan siyah çanta güvenlik personeli tarafından fark edilmesi üzerine şüpheli çantanın etrafı güvenlik tedbirleri ile çevrildi. Çantanın sahibi çıkmayınca güvenlik ekipleri tarafından bomba şüphesi ile durum Hap başkanına bildirildi. Hap başkanı siyah kod talimatı ve olay yönetim ekibinin acil olarak olay yönetim merkezinde toplanması talimatını verdi.

3 kez Siyah kod anonsunu hastanede duyuldu. Ayrıca hastane anos sistemi, hasta ve hasta yakınlarının paniğe kapılmamaları için sık sık duyuru anonsları yaptı.

Ambulans, itfaiye ve bomba imha ekipleri olay yerine sevk edildi. Hastane çalışanları ve hastalar güvenli bölge olan toplama alnına alındı. Bomba imha ekipleri söz konusu şüpheli çantayı imha etti. Yönetim Ekibi tarafından uygulamaya konulan acil duruma yönelik Siyah Kod - Bomba Tehdidi Standart Operasyon Prosedürü” başarı ile sonuçlandı.

Yapılan tatbikatın amacı yetkililer tarafından şöyle açıklandı;

Hastane Afet ve Acil Durum planın uygulanabilirliğini denetlemek, sorumlu kişilerin görevleri ile bilgilerini tazelemek, uygulamadaki yanlışları düzeltmek ve eksiklikleri tamamlamak, üst makamlar ve birimler arası her türlü haberleşmeyi denemek, HAP formlarının kullanılmasını sağlamak, Afet ve Acil durum hazırlıkları konusunda eksikleri belirlemek ve bu eksiklikleri tamamlama çalışmalarına başlamak. (Cemile LİMAN)

-- Adversting 6 --


ETİKET :  bomba tatbikatı ipsala keşan devlet hastanesi ipsala ek binası siyah kod tatbikat

Tümü