-- Reklam Alanı 9 --

-- Reklam Alanı 10 --

İPSALA HEM VE A.S.O., 1.DÖNEMİ 63 KURS İLE TAMAMLADI

İPSALA HEM VE A.S.O., 1.DÖNEMİ 63 KURS İLE TAMAMLADI

10:00:14 | 2019-02-11
-- Adversting 5 --

İpsala Halk Eğitim Merkezi (HEM) ve Akşam Sanat Okulu (ASO)’nda, birinci dönemde açılan 40 mesleki kurs, 20 Genel kurs ve 3 tane işbirliği ile açılan kurs olmak üzere toplamda 63 kursta bin 75 kursiyere eğitim verildi. Bu kursların yanı sıra 1. Ve 2. Kademe okuma yazma seviye tespit sınavları ve yoğunlaştırılmış temel okuma yazma kursları açılarak bölgedeki okuma yazması olmayan vatandaşlara da eğitim verildiği bildirildi.

İşkur ile işbirliği protokolü gereği, Yenikarpuzlu Beldesinde ve Paşaköy de açılmış olan meslek edindirmeye yönelik kurslara vatandaşların katılımı yoğun bir şekilde gerçekleşirken Ziraat odası ile yapılan protokol gereği açılan Ceviz Yetiştiriciliği kursuna özellikle Karaağaç ve Turpçu Köylerinden 33 kursiyerin katıldığı ifade edildi.

Sanatsal etkinliklere meraklı vatandaşlara Yönelik; Gitar ve Bağlama kursları açılırken Türk Hava Kurumu İpsala Şubesinin Materyal katkıları ile küçük mucitler için Ata Model Uçak kursu açıldı. Ayrıca, İlçe okullarında Türk Halk Oyunları kursları açılarak öğrencilerin de etkinliklerin içerisine katılması sağlandı.

KOSGEB ile birlikte İpsala HEM’de 2 tane Girişimcilik Kursu açılırak 34 vatandaşa Girişimcilik sertifikası verildiği kaydedilirken, İpsala Halk Eğitim Merkezi, birinci dönemde açtığı kurslarda İlçedeki Ücretli öğretmenlere yönelik Özel Eğitim Uygulamaları kursu açılarak 28 öğretmene Özel Eğitim sertifikası verildiği ifade edildi.

Konuyla ilgili yapılan açıklamanın devamında şu bilgilere yer verildi;

“Saç Bakım ve Güzellik alanında, Bilgisayar Operatörlüğü, Doğalgaz Yakıtlı, Katı ve Sıvı Yakıtlı Kalorifer Ateşçiliği, Pazarlama ve Perakende, Süt ve Besi Sığırcılığı, Sürü Yönetimi, Takı Tasarım kurslarımız açılmıştır. İlçe Merkezi TOKİ Konutlarında, Yeni Karpuzlu Beldesinde, Paşaköy, Aliço Pehlivanköy, Turpçular Köyü ve İbriktepe’deki vatandaşlara Giyim kursları ve Üç Boyutlu Rölyef kursları açılmıştır.

İkinci Dönem de bu kurslara ilaveten Arıcılık, Ceviz Yetiştiriciliği, Bağ-bahçe budama, Katı, Sıvı, Doğalgaz Yakıtlı Kalorifer Ateşçiliği, Resim, Müzik, İngilizce, Diksiyon, Bilgisayar Operatörlüğü, Motorlu Taşıt Sürücüleri Direksiyon Eğitmeni, Ön Muhasebe, Okuma Yazma ,Takı Tasarım, Giyim, El Sanatları, Kuaförlük, Sürü Yönetimi, Süt ve Besi Sığırı Yetiştiriciliği, Deri Tablo Yapımı, Robot Uygulamaları, Halk Oyunları, Model Uçak Yapımı kurslarının açılması planlanmış olup bu kursların dışında Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün Öğretim Programlarında yer alan kurslara yeterli sayıda başvuru olması halinde o kursları da kurum bünyesinde açmayı planlamaktadırlar.” (Haber: Alpay ERCAN)

-- Adversting 6 --


ETİKET :  İpsala haber

Tümü