-- Reklam Alanı 9 --

İpsala İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde Mesai Yoğunluğu İkiye Katlandı

Covid-19 salgını tedbirleri kapsamında pek çok sektörde mesai yoğunluğu ciddi bir şekilde azalmış olmasına ve toplumun her kesiminde sosyal hareketliğin azaltılmasına rağmen, tarımsal üretimin dünya çapındaki önemini en belirgin bir şekilde hissettirdiği pandemi sürecinde, İpsala İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde de mesai yoğunluğu ciddi bir şekilde artış gösterdi.

10:48:11 | 2020-05-18
-- Adversting 5 --

İpsala’nın en önemli gelir kaynağı olan çeltik ekim sürecinin başlaması ile birlikte İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde mesai yoğunluğu belirgin bir şekilde arttı. ÇKS dosyalarında beyan edilen çeltik ekim alanlarının netleştirilmesi ve bunun yanı sıra İpsala Çeltik Komisyonu’na çeltik ekim beyanlarının verilmesi işlemlerinin yanı sıra, 2019 üretim sezonunun üçüncü hububat fark ödemeleri desteklemelerine başvuruların da devam etmesiyle İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde tam zamanlı mesai dönemine yeniden geçiş yaşandı.

 

Arazilerde Hastalık Ve Zararlı Kontrollerine Ciddi Ağırlık Verildi

Önceki haftalarda ilçe genelinde İpsala İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü teknik personelince özellikle buğday ekim alanlarında süne ergin kontrollerinin ve geçtiğimiz hafta süne yumurta sürveylerinin yapılması ile arazilerde hastalık ve zararlı kontrollerine ciddi bir ağırlık verildi ve bu sürveyler sürecinde elde edilen gözlem ve kanaatler üreticilerle yerinde paylaşıldı. İyi Tarım Uygulamaları destek başvurularının da tamamlanmış olmasının yanı sıra, yeşil ot/yem bitkisi hasadına binaen arazilerde yapılan yerinde gözlem çalışmalarına İlçe Tarım ve Orman Müdürü Olcay Karbuz da iştirak etti.

 

Büyükbaş Aşılama Ve Küpe Çalışmaları Da Devam Ediyor

Ayrıca Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde Hayvan Sağlığı şube müdürlüklerince koordine edilen program dahilinde büyükbaş LSD (çiçek) aşılama çalışmaları ve büyükbaş küpe çalışmaları da Covid-19 salgın sürecinin devam etmesine rağmen tüm ilçe müdürlüğü personellerinin katılımıyla devam etmektedir.

 

(Fevzi Can Direk)
ETİKET :  

Tümü