-- Reklam Alanı 9 --

İŞADAMLARI TEŞVİKLER HAKKINDA BİLGİLENDİRİLDİ

Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası), Keşan TB (Ticaret Borsası), İpsala TB (Ticaret Borsası), MMMBD (Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği) Keşan Şubesi işbirliğiyle SGK ve İŞ-KUR teşvikleriyle ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı.

14:36:14 | 2018-11-07
-- Adversting 5 --

Dün, saat 14.30 sıralarında Keşan TSO Konferans Salonu’nda başlayan toplantıya; Edirne SGK İl Müdürü Süleyman Lale, İŞ-KUR İl Müdürü Şengül Çildam,MMMBD (Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği) Keşan Şubesi Başkanı Eralp Batman, Keşan TSO Meclis Başkanı Orkun Özkaya, Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Kadir Mutaf ve Murat Arıkan ile Yönetim Kurulu Üyeleri, Keşan TB Meclis Başkanı Kemalettin Uslu, İpsala TB Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Girgin ve davetliler katıldı.

Kadir Mutaf…

Toplantıda ilk olarak söz alan Mutaf, “Keşan, İpsala oda ve borsaları olarak, öncelikle görevimiz üyelerimizin sorunlarını, projelerini çözüm önerileri ile birlikte, TOBB aracılığı ile ilgili kurum ve kuruluşlara ileterek bu sorunlara dair çözümlerin aranması konusunda girişimlerde bulunmaktır. Öncelikle, ekonomik olarak zor bir süreçten geçtiğimiz bu dönemde, her üyemizin sorunları ile ayrı ayrı hassasiyet ile ilgilendiğimizi bilmenizi isteriz.Gerek finansman gerekse bürokratik konularda sorunları çatı örgütümüz TOBB kanalıyla gereken mercilere iletmeye gayret gösteriyoruz.” dedi.

Eralp Batman…

Daha sonra konuşan Batman,şunları söyledi:“Ticari işletmelerimiz, şüphesiz ki hepimiz için bir değer. Bu değerleri hepimiz korumak kollamak zorundayız diye düşünüyoruz. İşletmelerimizi bir sac ayağı gibi düşünecek olursak bu sac ayağının biri bizleriz ve her işletmede varız. Amacımız işletmelerimizi ileriye taşımak.”

Süleyman Lale…

Eralp Batman’ın ardından söz alan SüleymanLale, “Edirne’de 7143 sayılı yapılandırma yasasıyla ilgili olarak 11 bin 801 başvuru oldu. Bu başvuru sonucunda toplam olarak 290 milyon 161 bin 248 TL’lik alacağımız yapılandırılmıştır. Yaklaşık olarak 61 milyon 665 bin 315 TL’lik tahsilat ilk etapta yapılmıştır. Bu bizim için önemli bir oran.  Bu nedenle işverenlerimize ve meslek mensuplarımıza teşekkür ediyorum. ”şeklinde konuştu.

Şengül Çildam…

Son olarak söz alan Çildam ise şöyle dedi:“Bilindiği üzere tüm dünyanın hatta gelişmiş ülkelerin bile en önemli sorunlarından biri işsizlik diğeri mesleksizlik olduğuna göre İŞKUR, istihdamın artırılması, işsizliğin azaltılmasınitelikli iş gücü ihtiyacının karşılanması amacıyla aktif iş gücü programları kapsamında programlar düzenlenmekte. İŞKUR aktif iş gücü programları kapsamında MEGİP (Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü) Türkiye İş Kurumu ve Odalar Borsalar Birliği tarafından imzalanmıştır. MEGİP Projesi kapsamında nitelikli eleman ihtiyaçlarının karşılanacağını düşünüyoruz. ”

Konuşmaların ardından teşviklerle ilgili sunum eşliğinde bilgi verildi. (AYHAN GÜLVER)
ETİKET :  Gündem

Tümü