-- Reklam Alanı 9 --

İyi Tarım Uygulamaları desteklemelerinde son başvuru tarihi yaklaşıyor

Topraktan sofraya kadar uzanan bütün üretim ve pazarlama aşamalarının hassas takip sürecini kapsayan İyi Tarım Uygulamaları, tarımda teknolojik yeniliklerin hızla arttığı günümüzde, kaliteli ve verimli bir tarımsal üretimin yanı sıra güvenli bir gıda tüketimi açısından önemini günden güne artırıyor.

09:56:17 | 2021-03-24
-- Adversting 5 --

2019 yılında gerçekleştirilen tarımsal üretimlere binaen İpsala’da 2010 yılı içerisinde İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne 87 farklı üretici, İyi Tarım Uygulamaları Sertifikalarını ve Sertifika Eklerini teslim ederek destekleme talebinde bulunmuştu. İyi Tarım Uygulamaları açısından Edirne genelinde büyük bir rekor teşkil eden bu başvuru sayısına binaen, yıl içerisinde başvurular Tarım Bilgi Sistemine işlenmiş ve toplamda 584.744 TL tutarındaki destekleme ödemeleri üreticilerin hesaplarına yatırılmıştı. 

2020 yılında İyi Tarım Uygulamaları kapsamında gerçekleştirilen üretimlerle ilgili olarak destekleme başvuruları, 2021 yılı iş takvimine uygun olarak 1 Şubat 2021 tarihinde başladı. 29 Mart 2021 Pazartesi gününe kadar Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğüne üreticilerce gerçekleştirilmesi gereken başvurular için, üreticilerin sertifika ve sertifika eki fotokopilerini teslim etmeleri gerekmektedir. Ayrıca bu yıl önceki yıllardan farklı olarak tüm İyi Tarım Uygulamaları kapsamında destek alan üreticilerin, Dijital Tarım Pazarına (DİTAP) üye olmaları gerekmektedir.

Dijital Tarım Pazarı (DİTAP) kaydı için üreticiler, e-devlet şifreleri ile bizzat https://sup.etarim.gov.tr/login/user_type internet sitesinden ücretsiz kayıt olabilmektedir.

İyi Tarım Uygulamaları destekleme başvuruları için son teslim tarihinin 29 Mart 2021 Pazartesi günü olduğunu hatırlatır, üreticilerimize bereketli bir üretim sezonu dileriz.

(Tuğçe Özden)
ETİKET :  

Tümü