-- Reklam Alanı 9 --

-- Reklam Alanı 10 --

JANDARMA KIŞ LASTİĞİ DENETİMİNDE

Edirne İl Jandarma Komutanlığına bağlı Trafik tim komutanlığı ekipleri kış lastiği denetimlerine başladı.

16:36:22 | 2018-12-05
-- Adversting 5 --

Kış mevsimine girilmesiyle birlikte 01 Aralık 2018 -01 Nisan 2019 tarihleri arasında uygulanacak olan; Şehirlerarası yollarda yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan taşıtlarda kış lastiği takma mecburiyeti 01 Aralık 2018 tarihinde başladı. Bu dönem içerisinde kış lastiği takma mecburiyeti olan ancak kış lastiği olmayan araç sahiplerine idari yaptırım uygulanacak olup, bu tür araçlara trafik ekiplerince en yakın yerleşim birimine kadar gitmelerine ve lastiklerini değiştirmelerine izin verilecek.

Edirne İl Jandarma Komutanlığına bağlı Trafik tim komutanlığı ekiplerince, uygulamanın başlamasıyla birlikte, kış şartlarına uygun olmayan kış lastiği takmamış araçların yolu kapatmasını ve insanların mağdur olmasını önlemek amacıyla, özellikle yolcu taşımacılığı yapan firmalar ve okul servis araçları sıkı denetimden geçirildi.

Denetimler esnasında, kış lastiğinin önemi ile ilgili sürücülere bilgiler verilerek, konu ile ilgili broşür dağıtımı yapıldı. Benzer uygulamaların vatandaşların can ve mal güvenliği ile düzenli bir trafik akışı için devam edeceği bildirildi. (Haber Merkezi)

-- Adversting 6 --


ETİKET :  Gündem

Tümü