-- Reklam Alanı 9 --

-- Reklam Alanı 10 --KADINLARIN SESİNDEN KADINLARI DİNLEDİNİZ Mİ?

Geçen Cuma günü 8 Mart Dünya Kadınlar günü olması nedeni ile kadınlar gününde gazetemizin mikrofonunu ilçemizde yaşayan kadınlara uzattık ve Kadınlar günün kendileri için neyi ifade ettiğini dünyada ve ülkemizde kadın olmanın iyi ve kötü yönlerini sorduk. En çokta kadın olmanın onlarda ki anlamı konuştuk. Bakalım ülkemiz ve dünyada kadının penceresinden kadın olmak ne demekmiş…

10:01:29 | 2019-03-11
-- Adversting 5 --

Geçen Cuma günü 8 Mart Dünya Kadınlar günü olması nedeni ile kadınlar gününde gazetemizin mikrofonunu ilçemizde yaşayan kadınlara uzattık  ve Kadınlar günün kendileri için neyi ifade ettiğini dünyada ve ülkemizde kadın olmanın iyi ve kötü yönlerini sorduk. En çokta kadın olmanın onlarda ki anlamı konuştuk. Bakalım ülkemiz ve dünyada kadının penceresinden kadın olmak ne demekmiş…

 

Kadın; hem gücü hem naifliği temsil eder. Hem kırılgandır. Hem de her şeyi başarabilen, aileyi toparlayandır. Her şey kadınların elindedir. İyi ki kadın doğmuşum diyorum. Kadın olmaktan mutluluk duyuyorum. Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır derler bu çok doğru bir söz. Kadın isterse yapamayacağı hiç bir şey yoktur.

Aylin Batı Ev Hanımı

 

Ben kendi gücüme inandım. Başta eşim ve oğlum razı gelmedi. Daha sonra isteğimin arkasında durdum karalı olduğu anladılar ve fırsat verdiler. Şimdi; keşke daha önce girseydin diyorlar. Ayaklarımın üstünde durmak güzel. Herkes denesin. Ben kendime güvendim ve başardığımı da düşünüyorum.

Ayşe Gider Kahveci Ev Hanımı

 

Hayatın her alanında bulunan, her eline aldığı işi başarı ile sonuçlandıran, çocuğuna gözü gibi bakan Allatan başka kimseden korkmaya, gerektiğinde erkeğinin arkasında dimdik duran her koşulda kendi ve sevdikleri için yılmayan, savaşçı olan emekçidir. Tüm emekçi kadınların günü kutlu olsun.

Bahar Sevin Lokantacı-  Ev Hanımı

 

Kadın olmak mücadele demek, ayaklarının üstünde durmayı çalışıp kendi parasını kazanmayı öğrenmek demek. Öz güven özgürlük demek. Muhtaç olmamak kendi ekmeğini çıkarabilmek demek. Bütün kadınlar ayaklarının üstünde durmayı öğrenmeli. Çocuklarına faydalı olsunlar eşlerinin ellerine bakmasınlar. Ben başardım tüm kadınlar başarabilir. Dünya Kadınlarımızın Kadınlar günü kutlu olsun. 

Cemile Çavuş Pazarcı, esnaf, ev hanımı

 

 

Bir kadın ne olursa olsun çalışmalı ve kendine kendini ispatlamalı. Kendine güvenen, ayakları yere sağlam basan, güçlü kadınların yılı olsun… Tüm dünya kadınlarının kadınlar günü kutlu olsun. Fadime Şenkol Kuyumcu

 

 

Kadın olmak anne olmak demek; benimde üç kızım var. Ülkemize hayırlı evlatlar ve güçlü

Kadınlar yetiştirmek en büyük arzum. Tüm kadınlarımızın kadınlar gününü kutluyor ve kızlarımla birlikte tüm dünya kadınlarının başarılı olmasını diliyorum kadınlar günümüz kutlu olsun. Firdevs Tosun

 

Gücünü kadın olmaktan alan hayata anlam katan, eğilmeden bükülmeden dimdik duran, susan, konuşan, dövüşen varlığı ile evreni güzelleştiren tüm hemcinslerimin günü kutlu olsun.

 

Fatma Meşe İpsala Şoförler Odası Genel Sekreteri

 

 

Bu ülke de kadın olmak değer görmemek, saygı duyulmamak demek. Yalnız son dönemlerde erkek egemeni ortadan kalkmış durumda. Kadınlar özellikle iş alanında kendi gücünü ispatladı. Çalışan aile bütçesine destek veren kadın nüfusu arttı. Ben iş hayatına geç başladım ama çok memnunum bunda insanın daha fazla güveni kendine geliyor. Her kadın kendine güvenmeyi bilmeli. Kadınlar kendilerine ve etrafına başarısını kanıtlarken kendi yükünü arttırdı. Çifte mesai yapmaya başladı. Hem evde hem işte erkek işte çalıştım yoruldum derken kadın işte olsa da ev de yorulma gibi bir şansı yok kadın için bu kez ev mesaisi başlıyor. Fatma Girgin -işletmeci

 

Kadın olmak hem çok zor hem çok güzel bir şey.  Kadın olmanın en güzel yanı evlat sahibi olmak. Çalışan kadın olmak daha da güzel evime katkı sağlıyorum. Çocuklarıma katkı sağlıyorum. Bir taraftan da ikinci meslek ev hanımlığı devam ediyor en zor yönlerinden biri de bu. Ama her şeye rağmen yinede çalışan ekmeğini kazanan bayan olmak güzel. Çocuklarlına faydan dokunuyor daha iyi okumalarını sağlayarak geleceğe yatırım yapmış oluyoruz.   Gönül Ersöz Konfeksiyoncu- Ev hanımı

 

Bir kadın olmak aileyi idare etmek demektir. İnsana hayat veren dünya kadınlarının ve hemcislerimin günü kutlu olsun. 

Merve Eğe Ak Parti İpsala İlçe Sekreteri

 

Önce ben kendime güvendim sonra eşim ve oğlum bana güvendi. Bu işte bayan eli olması gerekiyordu. Ben olmazsam bu başarıyı yakalayamazdık. Bu konuda eşime oğluma teşekkür ediyorum. Bir kadının sosyal güvencesi olmalı. Eşleri mutlaka desteklemeli. Kadın bastırılmamalı. Kadının özgürlüğü erkeğin iki dudağı arasında olmamalı. İstedikten sonra her kadın başarır sadece yeteneklerini keşfetsinler ve bu yolda kararlılıkla ilerlesinler.

Nermin Çiroz İşletmeci- Ev hanımı

 

İki tip kadın vardır. Birinci ayakları üzerine duran ikincisi ise aile tarafından evde oturtulan.güçlü kadınlar bütün zorluklara göğüs gerer ve hiçbir zaman eğilmez. Bana göre bütün kadınlar güçlüdür. Sadece kendi yapabileceklerinin farkına varsın, söz haklarını olduklarını bilsinler, haklarına sahip çıksınlar. Zorun altında eğilmesin.

Pınar Müftüoğlu Muhasebeci

 

Dünya da kadın olmak zor. Zor olduğu kadar özeldir de kadın olmak. Cennet kadınların ayakları altındadır bir kere. Sonra tanrıçalar kadındır. Kadın olmak ayrıcalıktır yani. Bir kere anne olmaktır kadın. Eğitim ailede başlar ama önce anne ile başlar. Kadınlar yaşadıkları durumlara boyun eğmesinler. Günümüz teknoloji çağı. Telefon yoksa bilgisayar var oda yoksa televizyon var. Hiç olmadı polis var, sığınma evleri var. Size sahip çıkan elbet birileri var. Unutmayalım ki bizim kurtuluş savaşında kara Fatmalarımız var. Biz neslin evlatlarıyız. Tarihimizde örnek alacağımız nice kahraman kadınlarımız var.

 Saziye Koru Esnaf – ev hanımı

 

 

Kadın olmak tacize uğramak demek, sürekli dikkat etmek demek, erkeklerin üstünlük tasladığı obje demek;  trafikte, iş yerinde, evde.. vb gibi bir çok yerde. Bu nedenle kadınların çalışması kendi parasını kendisinin kazanması kendine güven duyması gerekir bu da nasıl olur devlet dairelerinde kadınların çalışmasında öncelikler tanınarak, en çokta kadınların kendilerine güvenmeleri öz güvenlerini kazanmaları sağlanarak. Kadın gücünü her yere herkese ispatlamalı tüm dünya kadınlarının günü kutlu olsun.

 Şebnem Çelik  Danışman

 

 

Bir kadın tek başına birçok iş başarır bu muhakkak eğer eşler destek verirse daha çok şeyler başarır bugün eşim bana destek verdiği için ben buradayım. Lütfen erkek egemeni yaratmayın eşlerinize güvenin ve kadınların yolunu açın. Başarılı kadınların yılı olsun.

Tevhide Petmezci Kuaför

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-- Adversting 6 --


ETİKET :  

Tümü