-- Reklam Alanı 9 --

-- Reklam Alanı 10 --KALKAN; “ŞİFA VEREN ELE VEFA” DİYORUZ

Edirne İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Cengiz Kalkan, Pazartesi günü saat: 10.30 sularında Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi psikiyatri polikliniğinde sağlık çalışanına yönelik fiziki saldırıda bulunulduğunu bildirerek bu olayı lanetlediklerini söyledi.

16:26:01 | 2019-04-10
-- Adversting 5 --

İnsan sağlığı için canla, başla görev yapan sağlık çalışanlarına yönelik her türlü şiddeti, kimden ve nasıl geldiğini ayırt etmeksizin lanetlediklerinin altını çizen Edirne İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Cengiz Kalkan, insan hayatına kast edilerek ortaya konan bu korkunç olayın yakın takipçisi olacaklarını altını çizerek şunları söyledi:

“Sağlık Bakanlığımız sağlıkta şiddetin son bulması için son zamanlarda önemli hukuki, idari ve yapısal tedbirleri hayata geçiriyor. Her şeyden önce “Şifa Veren Ele Vefa” diyoruz ve unutulmaya yüz tutmuş değerlerimizi yeniden hatırlatarak, şiddetin son bulmasını istiyoruz, şiddet ne medeniyetimiz ne de ahlaki değerlerimizle asla bağdaşmamaktadır.

Tüm bunlara rağmen, toplumun hemen hemen tüm kesimlerinde yaşandığı gibi sağlıkta da  maalesef bu tür üzücü olaylarla karşı karşıya kalabilmekteyiz. Sevginin, merhametin ve hoşgörünün sembolü olan bir sahada böylesi kahreden olayların bir daha yaşanmamasını yürekten temenni ediyor, faillerin hak ettikleri cezai yaptırımların acilen ve en ağır şekilde hayata geçirilmesini ısrarlı bir şekilde talep ediyorum.” Haber Merkezi)

-- Adversting 6 --


ETİKET :  Gündem

Tümü