-- Reklam Alanı 9 --

-- Reklam Alanı 10 --

KARAAĞAÇ KÖYÜNDE YERLİ CEVİZ HASADI HAZIRLIKLARI BAŞLADI

Bu yıl ceviz hasadında verim ve kalitenin yüksek olması bekleniyor…

11:43:32 | 2019-09-06
-- Adversting 5 --

İpsala’ya bağlı Karaağaç köyünde yerli cevizlerde hasat hazırlığı başladığı öğrenildi. Yaklaşık on gün içerisinde ürün toplayacak olan üreticiler bu yıl gerçekleşecek olan hasattan ümitli.

Önceki yıllara oranla verim ve kalitenin yüksek olmasını bekleyen ceviz üreticisi 2005 yılında başlanılan ceviz dikiminden bu yana son yedi yıldır ürün almaya başladıklarını belirterek  “bu yıl ürün ve kalite de ceviz yılı olacağını düşünüyoruz. On gün içerisinde yerli cevizlerin hasadına başlayacağız. Ekim ayının ortalarında da yabancı çeşitlerin hasadını gerçekleştirmeyi planlıyoruz” diye konuştu.

İpsala Ziraat Odası Tarım Danışmanı ve Ziraat Mühendisi Turgut Durak ise, “Ceviz, bölgemiz için önemli geçim kaynaklarından biri olmaya başladı. Alternatif ürün olmaktan çıktığını düşünüyorum. Her geçen gün cevize ilgi kaymaya başladı. Topraklarımız da ceviz fidanını sevdi. Bizlerde İpsala Ziraat Odası olarak, mühendis arkadaşlarım Hilal Şapçı ve Soner Bahçe ile birlikte üreticimize teknik desteği veriyoruz. Bunun dışında Halk Eğitimi Merkezimizce açılan kurslarımızda teorik bilgi olarak üreticimize katkı sağlamaya gayret gösteriyoruz. Bizler ziraat mühendisleri olarak bölgemizde ceviz yetiştiriciliğini onaylıyoruz. Şimdiden hasat yapacak üreticilerimize hayırlı olmasını ve bereketli bir hasat yılı geçirmelerini diliyoruz” diye konuştu.

HABER: CEMİLE LİMAN
ETİKET :  ceviz karağaç

Tümü