-- Reklam Alanı 9 --

10 Kasım Pazar Günü Atamızı Anıyoruz

Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Baş Komutan Mustafa Kemal Atatürk’ün 81. ölüm yıl dönümü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı ve Belediye Düğün Salonu’nda anma programı gerçekleştirilecek.

10:43:39 | 2019-11-08
-- Adversting 5 --

Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu, Büyük Devlet Adamı Baş Komutan Mustafa Kemal Atatürk’ün 81. ölüm yıl dönümü nedeni ile 10 Kasım 2019 Pazar günü saat 8.45’de Kamu Kurum ve Kuruluşları ile Siyasi Partiler ve Özel Kuruluşların yetkililerinin katılımında Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı, İpsala Belediye Başkanlığı, Siyasi Partiler, Kamu Kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve sivil toplum kuruluşları tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunum töreni gerçekleştirilecek.

 

Bayraklar Yarıya İnecek

 

Çelenklerin sunumunun ardından saat dokuzu beş geçeyi gösterdiği anda Tüm Türkiye’de 2 dakika boyunca siren sesleri yankılanacak. Ardından Saygı Duşu ve İstiklal Marşının söylenmesi ile tüm bayraklar yarıya indirilecek. Anma törenine İpsala Belediyesi Düğün Salonu’nda devam edilecek.

 

Anma Töreni Belediye Düğün Salonunda

 

Çelenk Töreninin sona ermesinin ardından anma töreni etkinliklerine İpsala Belediyesi Düğün Salonu’nda devam edilecek.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marsının söylenmesi ile başlayacak olan anma töreninde günün anlam ve önemini belirten konuşma, İpsala Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı Ali Korucu tarafından yapılacak. İpsala Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından günün anlamı ile ilgili şiirlerin okunmasından sonra “Atatürk’ün Son Anıları” konulu belgesel gösterimi ve devamında Oratoryo gösterisi gerçekleştirilecek. 10 Kasım Atatürk Haftası dolayısı ile düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesi ile anma töreni programı son bulacak. (Abdullah Çalışkan)
ETİKET :  ipsala 10 kasım atatürkü anma programı

Tümü