-- Reklam Alanı 9 --

KEŞAN’DA, ŞAFAK OPERASYONUYLA 18 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Keşan’da dün sabah saat 05.00 sıralarında emniyet birimleri ve narkotik köpeklerinin de desteği ile gerçekleştirilen şafak operasyonunda 18 kişi gözaltına alındı.

11:32:44 | 2019-08-02
-- Adversting 5 --

Edirne Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri, özel harekat polislerinin de desteğiyle, Yenimescit Mahallesi'nde uyuşturucu satıcılarına yönelik olarak, daha önce belirlenen 21 ayrı adrese eş zamanlı operasyon yapıldı. Ekipler, evlerin yanı sıra evlerin yanlarında bulunan odunluk, kömürlük gibi alanlar ve metruk binalarda, narkotik köpekleri "Zeus" ve "Ilgar" isimli köpeklerin de katılımıyla arama yaptı. Aramaların yapıldığı evlerin bazılarında, pitbull cinsi köpeklerin beslendiği görülürken, bazı evlerde kaçak elektrik kullanıldığı tespit edildi. Bu evlerin tespit edilmesiyle, TREDAŞ'a bilgi verildi. TREDAŞ ekipleri de bahse konu evler ile ilgili tutanak tuttu.

Ekipler tarafından yapılan aramalarda; 120,29 gram bonzai, 3,65 gram skunk, 1,54 gram gelen kenevir tohumu, ezilmiş uyuşturucu hap tozu, "şaşal" diye tabir edilen düzenek, 1 adet ruhsatsız tabanca, 1 adet ruhsatsız av tüfeği, 1 adet kurusıkı tabanca, 8 adet av fişeği, 1 adet kurusıkı tabanca mermisi, paketlemekte kullanılan 48 adet kağıt ve 90 adet kilit poşet ele geçirildi. Polisin, "içici" olarak tabir edilen kişiler üzerindeki denetimlerinde de, 50 adet uyuşturucu hap, 151,1 gram bonzai, 25,11 gram eroin ve 0,81 gram skunk ele geçirildi.

Uyuşturucu ticareti yaptığı belirlenen H.B., A.A., A.D., O.D., S.K., U.K., H.Y., A.G., Y.Y., Ö.D., G.Y., M.D., M.P., S.D., E.D., S.A., S.Ç., M.K., K.P., H.K. ve İ.K.'nin ikametlerinde yapılan aralamalarda, 18 şüphelinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Şüphelilerin emniyetteki sorgularının sürdüğü de edinilen bilgiler arasında. (Haber Merkezi)

 
ETİKET :  şafak operasyonu

Tümü