-- Reklam Alanı 9 --

Keşan Saros Doğa ve Spor Derneği(SARDOS) geçtiğimiz hafta sonu üçüncüsü yapılan Kapıdağ yarımadası bisiklet festivaline katıldı.

Keşan Saros Doğa ve Spor Derneği(SARDOS) geçtiğimiz hafta sonu üçüncüsü yapılan Kapıdağ yarımadası bisiklet festivaline katıldı.

13:29:29 | 2019-09-11
-- Adversting 5 --

 6-7-8 Eylül tarihlerinde yapılan bisiklet festivaline ülkemizin farklı yerlerinden 125 bisikletçi katıldı. Cuma günü Bandırma kent meydanından Bandırma Belediye başkanının verdiği startla başlayan festivalde 3 gün boyunca Kapıdağ yarımadasının sert ve muhteşem görsellere sahip çevresinde pedal çevrildi. İkinci gün Kapıdağ zirvesine tırmanan bisikletçiler tarihi Kirazlı Manastırı bölgesinde kamp attılar. Üçüncü gün yine Bandırma'ya pedalları çeviren bisikletçiler Son kurşun anıtını da ziyaret ederek başladığı nokta olan kent meydanında festivali sonlandırdılar.

SARDOS Başkanı Faruk EKER festival hakkında şu değerlendirmede bulundu; Keşan Saros Doğa ve Spor Derneği(SARDOS) olarak bu hafta sonu üçüncüsü yapılan Kapıdağ Yarımadası Bisiklet Festivaline katıldık. Muhteşem bir coğrafyada üç gün pedal çevirdik. Rampası ve rüzgarı bol olan bu coğrafyanın görsel yönlerinin zenginliği her şeyin önüne geçti. Cuma sabahı Bandırma çamlık parkında toplandık. Kayıt ve sabah kahvaltısından sonra şehir meydanına indik. Burada festival destekçilerinden olan Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga TOSUN tarafından açılış konuşması yapılarak festivalin startını verilecekti. Bekleme esnasında Keşan Belediye Başkanımız Mustafa HELVACIOĞLU'nun da orada olduğunu öğrendik. Bir toplantı için Bursa'ya giden başkanımız Bandırma'da kısa bir mola vermişti. Biz de tüm SARDOS ekibi olarak yanına gittik. Kısa bir sohbetten sonra açılış konuşmasını yapmak üzere Bandırma belediye başkanımızın yanına giderek tanıştık. Bir müddet sonra iki başkanın sıcak ve samimi sohbetleri başladı. Anonsta Keşan Belediye başkanımızın da festival açılışına teşrif ettiği duyurulunca coşkulu bir alkış oldu, biz de hem gururlandık , hem de mutlu olduk. Samimi bir sohbetten sonra iki başkan ve SARDOS üyeleri ile bir hatıra fotoğrafının ardından kendisini yolcu ettik.

Açılış konuşmasından sonra festival startı verildi. Kapıdağ bölgesinin havası sabah bulut sis ve serin başlayıp öğleden sonra da kuvvetli bir sıcak bastırıyordu. Ama yol boyunca ne sıcak, ne rüzgar, ne de rampaları bizim muhteşem incirlerin tadına bakmamıza engel olamadı. En büyük enerji kaynağımız incirler oldu. Festival süresince,emektarları olan Bandırma Bisiklet Grubu(BANBİS) başkanı Olcay TÜRKER ve muhteşem enerjileri ile göz dolduran grup üyeleri her şeyin önüne geçerek yüreklerde yerini aldı. Genç ve tecrübe eksikliğine rağmen her şeyin mükemmel olması için gösterdikleri çaba ve canhıraş çalışmaları kocaman bir takdiri hak ediyordu. Bu festival bizim için ayrı bir önem de taşıyor çünkü festival sahibi BANBİS grubu başkanı Olcay TÜRKER üniversite eğitimini Keşan'da tamamlamıştı. Okuduğu süreç içinde SARDOS ile bisiklete binerek tecrübe ve deneyimini artırdı. Mezun olduktan sonra da Bandırma Bisiklet Grubunu kurarak kente çok güzel bir festival kazandırdı ve bu yıl da üçüncüsünü yaptı. Biz de her daim yanında olmaya ve desteğe devam edeceğiz. SARDOS yaptığı faaliyetlerin yanında çocuk ve gençlerin ufkunu açan bir okul olmaya devam edecektir.

Bu festival aracılığı ile bisiklet dostlarını bir araya getiren, destek veren, elini taşın altına koyan, kıvılcım çakan başta ana sponsor Assan foods firması olmak üzere , Bandırma Belediye Başkanı ve çalışanlarına, BANBİS ailesine ve tüm emeği geçenlere SARDOS adına içten teşekkürlerimizi sunarız.

Ayrıca festival boyunca kocaman yürekli bisiklet sevdalısı katılımcı dostların pozitif katkıları ve açtıkları dostluk köprülerinden dolayı sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. Bizler Keşan ve Trakya'nın gülen yüzünü sizlere yansıtan bir temsilci olmaya çalıştık, umarız başarılı olmuşuzdur.  Yine yakın zamanda ülkemizin farklı bölgelerinde yapılacak bazı etkinliklere de katılarak derneğimizin ve sıcak kanlı Trakya halkını temsile devam edeceğiz.
ETİKET :  sardos

Tümü