-- Reklam Alanı 9 --

Kırbıyık’ın çalışan Gazeteciler mesajı

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık’ın 10 ocak çalışan Gazeteciler günü mesajı

13:03:01 | 2023-01-11
-- Adversting 5 --

Değerli basın mensuplarımız, öncelikle 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü en içten dileklerimle kutluyorum.

Gazetecilik, halkımızın haber alma hakkını kullanmasına yardımcı olmak amacıyla doğruluk, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde barındıran oldukça önemli bir meslektir.

İletişimin en güçlü kanallarından olan basın, toplumun gerçekleri öğrenmesi ve düşüncelerini duyurmasının en etkili yoludur. Halkın düşüncesi, sorusu, hissiyatı, endişesi, sevinci basın aracılığıyla gün yüzüne çıkar. Bu yönüyle de bakıldığında toplumsal bir görev üstlenmiş olan basın, milletin müşterek sesidir.

Diğer yandan, tarihinden kültürüne, doğal güzelliklerinden geleneksel özelliklerine kadar birçok alanda oldukça değerli potansiyele sahip Edirne’mizin güzelliklerini, ülkemize ve dünyaya tanıtma konusunda gerçekten çok değerli çalışmalar yapmaktasınız. Bu vesileyle hepinizi yürekten tebrik ediyorum.

Basın mensuplarımız, bir yönden ülkemizin ve kentimizin sorunlarına hassasiyetle yaklaşarak çözüm odaklı bakışla gündemi belirlerken diğer yönden vatandaşla devlet arasında köprü görevi üstlenerek yapmış oldukları haber, araştırma, yorum ve görüşlerle de bizlerin çalışmalarına ışık tutmaktadırlar. 

Gazetecilik, önemli ve kıymetli olduğu kadar aynı zamanda zor bir meslek. Mesai mefhumu gözetmeksizin, insanlar; özel günlerini evlerinde geçirirken, kendilerine ve ailelerine ayırırken sizler, onlara hızlı, doğru ve tarafsız haberler ulaştırmak için mesainizi sürdürüyorsunuz. Bu değerli mesleğinizi layıkıyla yerine getirmek için fedakârca çalıyorsunuz. 

Bu duygu ve düşüncelerle; gece gündüz mesai mefhumu gözetmeden çalışan, vatandaşlarımızın kesintisiz bilgi almasını sağlayan, aynı zamanda Edirne’mizin tanıtımına büyük katkı sunan tüm basın mensuplarımızın ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, vazifelerinizde üstün başarılar diliyorum. Emekli olan basın mensuplarımıza sağlıklı mutlu ve huzurlu bir ömür diliyor, ebediyete intikal eden basın mensuplarımızı da saygı ve rahmetle anıyorum.
ETİKET :  

Tümü