-- Reklam Alanı 9 --

KOMŞU İKİ ÜLKENİN KADIN GİRİŞİMCİ DERNEKLERİ KEŞAN’DA BİRARAYA GELDİ

Keşan TSO Kadın Girişimcileri, Yunanistan’dan gelen Kadın Girişimci Dernekleri ile bir araya geldi.

14:14:53 | 2019-04-08
-- Adversting 5 --

Yunanistan’dan Batı Trakya Türk Kadın Platformu Başkanı Aslı Ali ve İskeçe Hanımeli Derneği Başkanı Aylin Ahmetoğlu Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odasını)’yu ziyaret etti.

4 Nisan 2019 Perşembe günü saat 13.00’da Keşan TSO hizmet binasına gelen konukları Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, Kadın Girişimciler İl İcra Komitesi Başkan Yardımcısı Emine Günay, İl İcra Komitesi Üyeleri Ayser Saygı, Selen Beyli, Hülya Akman, Keşan TSO Yüksek İstişare Kurulu Üyeleri Sibel Yamak Yavaş, Aylin Kenar Çirozlar, Sibel Meriç, Keşan TSO Kadın Girişimcileri Necla Dev, Nergül Engin ve Keşan TSO Kadın Girişimciler Sorumlusu Burcu Avcu karşıladı.

Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı yaptığı konuşmada ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Yunanistanlı vatandaşların bölgeye gelmelerine ön ayak olma konusunda Odanın üzerine düşen tüm görevleri yerine getirmeye hazır olduğunu belirterek şunları kaydetti; “Oda olarak bize düşen ne varsa, seve seve yardımcı olacağız. Gerekli önemleri alarak Yunanistanlı vatandaşların ilçemizde rahat ve huzur içerisinde alışveriş yapmaları için elimizden geleni yapacağız. Bu kadar yakın mesafede olup, alışveriş için Keşan’ı tercih etmeleri ekonomimizin canlanması açısından oldukça önemli. Yunanistanlı vatandaşlarımızın alışveriş için Keşan’ı tercih etmeleri esnafımıza bir hareketlilik ve ekonomide canlanma yaratıyor. Bu nedenle bölgemize gelen vatandaşlarımızla yakından ilgilenmeliyiz. Özellikle otopark alanlarının gösterilmesi ve etiket uygulaması büyük önem arz ediyor.”

Daha sonra söz alan Aslı Ali ise, Keşan gelini olduğunu dile getirerek, “Kendimi Keşanlı hissediyorum. İlçede bize karşı olan ilgi bizleri mutlu ediyor. Odamız ile ortak projelerde yer almak istiyoruz.”

Aslı’nın ardından konuşan Emine Günay, yeni dönemde göreve dört kadın girişimci asil ve dört kadın girişimci yedek olarak seçildiklerini ve bu oluşumun çalışmalarını Yunanistan’da da göstermek istediklerini söyledi. Günay, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yeni yapılacak olan projelerimizde birlikte çalışmak istiyoruz. Bölgemizde el emeği ile üretilen eşyalar ve köydeki kadınlarımızın tarlalarında ürettikleri gıda ürünleri tamamen organik. Çok geniş ve çeşidi bol olan bir gıda ürünü bölgesine sahibiz. Bu konuda sizlerden de destek ve projelerimizde yer almanızı gönülden isteriz.”

Toplantı konuşmaların ardından hediye takdimi ile son buldu. (Haber Merkezi)
ETİKET :  Gündem

Tümü