-- Reklam Alanı 9 --

-- Reklam Alanı 10 --

Köpekler ve mesire alanı mecliste…

İpsala belediye meclis üyesi Ogün Kurt, Temmuz ayı olağan meclis toplantısında sokak köpeklerine çözüm yollarının bulunması ve Mesire alanın düzenlenmesi ile ilgili dilekçe vererek İpsala’nın iki önemli konularını gündeme taşıdı.

11:51:13 | 2019-07-08
-- Adversting 5 --

 

KURT: “ORTAK BİR NOKTADA BULUŞULMASI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM”

Kurt, mesire alanının acilen düzenlenmeye ihtiyacı olduğunu ve sokak hayvanlarının son dönemde büyük sorun yarattığını belirterek, “sokak hayvanları hayvan haklarını gözeterek uygun bir barınakta, cinslerine göre ayrımlarının da yapılarak o bölgeye taşınmaları, hayvanları beslemek isteyen hayvansever vatandaşlarımızın da yiyecekleri belli bölgelere bırakıp belediye personeli tarafından bu barınağa ulaştırılması uygun olacaktır. Bu aksiyonlar alınırken hayvanseverlerle ortak bir noktada buluşulması gerektiğini düşünüyorum. Yakın zamanda istenmeyen olaylar meydana geldi. Sokak hayvanları küçük bir çocuğa saldırarak ciddi şekilde yaraladı. Bir an önce istenmeyen bu olaylara çözüm getirmeliyiz.

ÜNSAL: “BARINAK PROJEMİZ VAR FAKAT KESİN ÇÖZÜM BARINAKTA DEĞİL”

Meclis Başkanı Abdullah Naci Ünsal, konuyla ilgili şunları söyledi;

“belediye olarak barınak projemiz bulunmakta. Fakat barınakta çözüm değil. Keşan ilçesine barınak yapıldığından bu yana kamyonlarla köpek bırakıyorlar. Orada zabıta köpekten çok hangi arabanın attığını arıyor. Kalıcı yöntem bulunacaktır mutlaka. Avrupa yasalarına uyum gereği köpeklere çok fazla dokunamıyoruz. Avrupa yasalarında köpeğinizin ırkı bozulursa ceza yiyorsunuz ve köpek barınakta 6 ay bakılıyor sonra sahiplendiriliyor. Sahiplenmezse uyutuluyor.  Bizlerde kırma köpek çok sayıda var ve kırma köpekler istenmiyor sokağa atılıyor. Biz şimdi kaç köpek kapasitesine bakabiliriz. Buradaki köpekleri kısırlaştırıyoruz ama köyleri kısırlaştıramıyoruz. Bir köpek ortalama 5 tane yavruluyor, köpek sahibi birini alıyor dört tanesini sokağa İpsala atıyor. 

-- Adversting 6 --


ETİKET :  meclis ogün kurt

Tümü