-- Reklam Alanı 9 --

-- Reklam Alanı 10 --

Koru: “Ürünümüzün fiyatının; girdilerde yaşanan artışlar oranında olmasını bekliyoruz”

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Meclis Üyesi ve çeltik üreticisi Ahmet Koru, yaptığı açıklamada; bölgede çeltik ekimlerinin tamamlandığını ve bakım çalışmalarının yapıldığını belirterek, hasat döneminde iyi bir fiyatın açıklanıp, üreticinin yüzünün gülmesini temenni ettiklerini kaydetti.

09:23:37 | 2019-06-10
-- Adversting 5 --

“Çeltik ekimi yapılmakla iş bitmiyor”

Bölgede çeltik ekimlerinin tamamlandığını ve bakım işlerine geçildiğini hatırlatarak, sözlerine başlayan Koru, “Havaların iyi gitmesiyle birlikte, çeltik ürününde iyi bir yol alındı. Ürün büyümeye devam ediyor. Bu süre içerisinde, yabancı ot kontrolü gündeme geliyor. Çeltik ürününü tarlada başarılı kılmak istiyorsak, yabancı otlarla mücadeleye önem verip, bunları yok etmemiz gerekiyor. Yok edilmeli ki, kültür bitkisinden istenen verim alınsın. Şuanda, herkes ilaçlama telaşında. Her geçen gün ivme artarak, ilaçlama devam edecektir. Hasat dönemine kadar bakımla ilgili çok işlerimiz olacak. Çeltik ekimi yapılmakla iş bitmiyor. Bakımı yapılacak, su miktarı, ilaç ve gübre ayarlanacak. Kısacası, her türlü bakımı yapmak zorundayız. Hasat dönemine kadar havalarda inşallah iyi gider. Hasat döneminde de, iyi bir verim, randıman ve fiyatla sezonu tamamlamayı temenni ediyoruz.” dedi.

“İyi bir fiyatın oluşması, üreticinin yüzünü güldürecektir”

“Çeltik üreticisinin bu yıl beklentisi nedir?” şeklindeki soruya cevap veren Ahmet Koru sözlerini şöyle tamamladı: “Üreticiler olarak, en iyi girdileri kullanarak, bakımları yaparak, yüksek verimi elde etmek için uğraşıyoruz. Hasat döneminde, iyi bir fiyatın oluşmasını bekliyoruz. Biz, öncelikle verim ve üretim tarafıyla ilgileniyoruz. 2018 yılında, girdi maliyetleri çok fazla arttı. Bu da, 2018 yılındaki ekonomik sıkıntılar, 2019’da çok hissedilir şekilde fiyatlara yansıdı. Ürünümüzün fiyatının, girdilerde yaşanan artışlar oranında olmasını bekliyoruz. İyi bir fiyat oluşması durumunda, üreticinin de yüzü gülecektir. Üreticinin beklentisi karşılanırsa, ticarette hareketlilik çok fazla olacaktır.”

(Haber: Deniz ÇİL – Gündem Saros Gazetesi)

 

-- Adversting 6 --


ETİKET :  ahmet koru

Tümü