-- Reklam Alanı 9 --

Kunduracılar Çarşısı’nın Tarihi Dokuya Uygun Olarak Yenilenmesi Projesinde İlk Kazma Vuruldu

Keşan Belediyesi, Keşan’ı yeni bir renk ve yeni bir görünüme kavuşturuyor

11:30:02 | 2020-01-06
-- Adversting 5 --

Keşan Belediyesi’nin ilçeye yeni bir renk yeni bir görünüm kazandıracak vizyonprojelerinden olan Kunduracılar Çarşısı’nın tarihi dokusuna uygun şekilde düzenlenmesi projesi ile ilgili olarak 3 Ocak 2020 Cuma günü altyapı işine start verildi.

Kunduracılar Çarşısı’ndaki altyapı işiyle ilgili olarak Çarşı’da; AK Parti Edirne Milletvekili Dr. Fatma Aksal, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, MHP Keşan İlçe Başkanı Ümmet Yavaş, Belediye Meclisi üyeleri, AK Parti Keşan İlçe Yönetim ile Kadın ve Gençlik Kolu temsilcileri, Keşan Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürü Erhan Başaran, Fen İşleri Müdürü Erdi Kılıç, müteahhit firma ve vatandaşların katılımıyla basın açıklaması gerçekleştirildi.

Saat 11.30 sıralarında başlayan açıklamada yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi veren Mustafa Helvacıoğlu, Keşan için hayırlı bir işe başladıklarının altını çizerek şunları söyledi: “Sayın Vekilimiz Fatma Aksal’ın önderliğinde Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’u ziyaret etmiştik. Çarşımızla ilgili Bakanımızdan destek istediğimiz de <Projenizi hazırlayın, hayırlı olsun.> dedi ve tam destek verdi. Çarşımızı güzelleştirmenin ilk adımını altyapı işine başlayarak attık. 1960’lardan kalan altyapı sorununu çözmemiz gerekiyor ki sonrasında altyapı sıkıntıları ile karşılaşmayalım. Kanalizasyon, içme suyu ve yağmur suyu çalışmalarına başladık. 2006 yılında ilçede başlayan altyapı çalışmalarında burasının yapılmadığını görünce biz de önce altyapı ihalesine çıktık.”

Kunduracılar Çarşısı’nın tarihi dokuya uygun şekilde yenileneceğini ifade eden Helvacıoğlu, “Nisan sonunu bulmayacak şekilde çarşımızı tarihi dokuya uygun hale getireceğiz. Bu konuda emeği geçen; Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’a, Vekilimiz Fatma Aksal’a AK Parti İl ve İlçe başkanlarımıza, ilgili tüm belediye personelimize teşekkür ediyorum. Müteahhit firmamız altyapı işini, hava şartları da uygun giderse 1 ayda tamamlayacak. Tarihi çarşımızın da 23 Nisan’da açılışını gerçekleştirmek hedefindeyiz.” dedi.

Mustafa Helvacıoğlu, şunları konuştu: “Belediye olarak bizim görevimiz; sadece altyapıyı oluşturmak, yol ve kaldırım yapmak değil, halkımızın ferah bir ortamda alışveriş yapmasına olanak sağlayacak, esnafımızın ticari hayatına olumlu yönde katkı sağlayacak projeler üretmek de bizim öncelikli görevimiz. Bu kapsamda hazırladığımız Kunduracılar Çarşısı projemiz ile şehir estetiğine ve ticaretine büyük bir katkı ve değer sağlamayı amaçlıyoruz.”  (Haber Merkezi)
ETİKET :  keşan mustafa helvacıoğlu ak parti

Tümü