-- Reklam Alanı 9 --

Kurban Bayramında Kısıtlama Yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs tedbirleri dolayısıyla Ramazan Bayramı’nda uygulanan sokağa çıkma yasağının bu bayram gündemde olmadığını ifade etti.

10:45:15 | 2020-07-29
-- Adversting 5 --

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayınladığı takvime göre, Kurban Bayramı arefesi 30 Temmuz Perşembe gününe denk geliyor. Bayramın 1. Günü ise 31 Temmuz'da idrak edilecek Dört gün süren Kurban Bayramı 3 Ağustos pazartesi günü sona erecek.

Kurban bayramı tatili kaç gün olacak?

Kurban Bayramı tatilinin süresi için resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak bayram cuma günü başlayacak ve pazartesi günü sona erecek. Herhangi bir değişiklik olmaması durumunda tatilin arefe günü olan perşembe günü ile birlikte 4,5 gün sürmesi bekleniyor.

Kurban bayramı'nda sokağa çıkma yasağı var mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazını kıldığı Hz. Ali Camisi'nin çıkışında basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Kurban Bayramı'nda Kovid-19 nedeniyle sokağa çıkma kısıtlaması yapılıp yapılmayacağının sorulması üzerine Erdoğan, "Kurban Bayramı için böyle bir adım atmak biraz zor ama değerlendirmesini Bilim Kurulu yapacağı gibi biz de Bilim Kurulu ile bunu tabii paylaşabiliriz." diye konuştu.

Kurban Bayramı'nın özellikleri ve hususiyetinin çok farklı olduğunu belirten Erdoğan, "Tabii o gün kurbanlar kesilecek. Kurbanları kesmenin yanında tabii herkes özellikle birbirini ziyaret ki bu sadece bayramda oluyor. Ama şu an için gündemimizde böyle bir durum (kısıtlama) yok." ifadelerini kullandı.

(Haber Merkezi)
ETİKET :  

Tümü