-- Reklam Alanı 9 --

Kurtuluşun 100. yılı kutlanacak

İpsala’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yılı etkinlikleri kapsamında 20 Kasım Pazar günü saat 11.30’da Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı Önünde Kamu Kurum ve Kuruluşları ile Siyasi Partiler ve Özel Kuruluşların yetkililerin katılımı ile Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı tarafından Cumhuriyet Meydanında bulunan Atatürk Anıtına çelenk sunum töreni gerçekleştirilecek.

10:35:40 | 2022-11-18
-- Adversting 5 --

Atatürk Anıtına çelenklerin sunulmasının ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesinin sonrasında kutlama etkinlikleri bayram töreni ile devam edecek.

11.45’te Cumhuriyet Meydanı Saat Kulesi yanında Kaymakam, Belediye Başkanı ve Garnizon Komutanının öğrencilerin ve halkın bayramını kutlaması ile bayram töreni başlayacak.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından İpsala Avcılar Derneği tarafından Milis Kuvvetlerinin şehre girişi canlandırılacak.

Günün anlam ve önemini belirten konuşma ve yine günün anlam ve önemine uygun şiirlerin okunmasının ardından Tiyatro ve Halk oyunları gösterisi sergilenecek.

Günün anlam ve önemine uygun dallarda ödül alanlara ödülleri verilecek.

Yine Program kapsamında, Edirne Belediye Bandosu Konseri ve sonrasında Kortej geçişi yapılacak.

İpsala’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yılı etkinlikleri kapsamında İpsala Belediyesi Kurtuluş Bayramı’na katılanlara pilav ve ayran ikramında bulunacak.

İpsala’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yılında etkinlikler, hava şartlarının uygun olmadığı taktirde kortej geçişi dışındaki kutlama faaliyetleri İpsala Kapalı Spor Salonu’nda yapılacağı bildirildi.
ETİKET :  

Tümü