-- Reklam Alanı 9 --

-- Reklam Alanı 10 --

KÜSİ protokolü imzalandı…

Keşan Ticaret Borsası ile Trakya Üniversitesi arasında çeşitli işbirliklerini içeren KÜSİ (Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği) protokolü imzalandı.

10:49:38 | 2019-09-16
-- Adversting 5 --

Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda düzenlenen ve saat 14.30 sıralarında başlayan bilgilendirme toplantısının ardından imzalanan protokole, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, Keşan Ticaret Borsası Başkanı Necmi Kaymaz, Keşan Ticaret Borsası Meclis Başkanı Kemalettin Uslu, İpsala Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Girgin, İpsala Ticaret Borsası Meclis Başkanı Necati Görür, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Keşan Meslek Yüksekokulu Doç. Dr. Süleyman Kök,  İpsala Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Hayati Arda, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası, Keşan Ticaret Borsası ve İpsala Ticaret Borsası  Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

İmzalanan protokolle, Trakya Üniversitesi ve Keşan Ticaret ve Sanayi Odası, Keşan Ticaret Borsası, İpsala Ticaret Borsası arasında bilgi alışverişi güçlendirmek ve sürdürülebilir bir diyalog sistemi oluşturmak, üniversitede üretilen bilgiyi ticaretleştirmek ülke ekonomisine katkıda bulunmak, Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği kapsamında müşterek faaliyetler düzenlemek amaçlandırıldı.

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Şapçı, toplantının açılış konuşmasında imzalanacak olan protokolün  bölgemize katkılarının  çok yüksek olacağına inandıklarını ifade etti ve şunları söyledi: “Trakya Üniversitesi önderliğinde ilgili müdürlüklerimiz ile birlikte teorik ile pratikliği birleştirmeyi, geleneksellik ve yenilikçiliği birleştirmeyi teknoloji ve bilgi ile birlikte daha iyi bir yönetim, ülkeye daha iyi bir katkıyı nasıl sağlayabiliriz Ar-Ge ve inavosyon faaliyetlerinde nasıl ilerleyebiliriz diye bir ortak çalışmamız oldu. Çalışmamızın yararı bölgemize yüksek olacağına inanıyoruz. Katılımlarınızdan dolayı herkese teşekkür ederiz.”

Şapçı’nın konuşmasını tamamlamasının ardından protokol ile ilgili sunum gerçekleştirildi. Sunumun ardından hazırlanan protokol metni imza altına alındı.

HABER: KEŞAN VOLKAN GAZETESİ-MEHMET İLMAN
ETİKET :  küsi keşan ticaret borsası trakya üniversitesi kamu üniversite sanayi işbirliği protokol imza

Tümü