-- Reklam Alanı 9 --

Kuvvetli fırtına, okulun çatısını yerinden söktü..!

İpsala’da geçtiğimiz Pazartesi günü etkisini gösteren kuvvetli fırtına nedeniyle öğrencilerin derste olduğu sırada okulun çatısı yerinden uçtu.

11:19:39 | 2020-01-08
-- Adversting 5 --

Meteorolojinin Trakya’da kuvvetli fırtına yaşanacağı uyarısının ardından geçtiğimiz Pazar günü akşam saatlerinden itibaren kuvvetli fırtına etkili oldu. İpsala’da da yaşanan kuvvetli fırtına hayatı olumsuz etkilerken geçtiğimiz Pazartesi günü sabah saatlerinde etkisini arttıran fırtına İpsala Atatürk İlkokulu’nun çatısını yerinden söktü.

Öğrencilerin de ders esnasında bulunduğu sırada yerinden sökülerek uçan çatı malzemelerinin etrafa saçılması sonucu büyük tehlike yaratması nedeniyle öğrenciler okuldan dışarı çıkartılmadı. Öğrenciler için önlem alan okul yetkilileri, okulun yanından geçen vatandaşları da uyararak tehlikeyi önlemeye çalıştı.

Güvenlik önlemleri alınarak tahliye edildi

Öğrenciler, okulun etrafında alınan güvenlik tedbirleri eşliğinde sınıflarından çıkartılırken, İpsala Kaymakamı Enis Aslantatar okulda incelemelerde bulundu. Öğrencilerin boşalttığı okul, öğleden sonra tatil edildi.

Öğrenciler, eğitimine Atatürk Ortaokul’unda devam ediyor

Bir kısmı uçan çatının tehlike yaratmaya devam etmesi nedeniyle okul öğrencileri, İpsala Atatürk Ortaokulu’nda eğitimine devam ettiği öğrenildi.

İl Özel İdare’ye durumla ilgili bilgi verilmesi üzerine Atatürk İlkokulu çatısının tadilatının yapılması için çalışma bekleniyor.

Öte yandan veliler de, fırtına sonucunda uçan çatının tadilatının bir an önce yapılmasını ve çocuklarının kendi okullarında eğitimine devam etmesini istediklerini ifade ettiler. (Haber Merkezi)
ETİKET :  ipsala atatürk ilkokulu tamirat tadilat yenileme fırtına rüzgâr okul çatısı

Tümü