-- Reklam Alanı 9 --

-- Reklam Alanı 10 --KYK’DA 161 KIZ 161 ERKEK ÖĞRENCİ KALACAK

İpsala Kredi Yurtlar Kurumu Müdürü Nilgün Bozkurt, 3- 10 Ekim tarihlerinde ek kontenjanların başladığını ve öğrencilerin okul kayıtlarını yaptırdıktan bir gün sonra e devlet sistemi üzerinden giriş yapabileceklerini söyledi.

13:48:38 | 2018-10-05
-- Adversting 5 --

Şu anda misafir kız öğrenci aldıklarını 8 Ekin 2018 Pazartesi tarihi itibari ile erkek öğrencileri de misafir öğrenci olarak kabul edebileceklerini söyleyen Bozkurt, erkek öğrenciler için 15 Ekim tarihi itibari ile açıktan müracaatların başlayacağını açıkladı.

 

Aynı zaman da 8,5TL akşam yemeği, 4TL kahvaltı olmak üzere 12,5 TL günlük yemek yardımlarının bulunduğu hatırlatan Bozkurt, yurt ücretinin 237TL olduğunu ve kayıt yaptırırken bir defa İpsala Ziraat Banksına 316TL depozito ücretini yatırmaları gerektiğini belirtti.

 

Yurdun 161 kız 161 erkek öğrenci kapasitesi olduğunu söyleyen Nilgün Bozkurt, yeni bir yurt olduğu için eksiklerin olduğunu fakat çok kısa zaman içerisinde tamamlanacağını belirterek sözlerine şunları kaydetti:

“ yurdumuzun bu yıl hizmete girmesi için çok uğraşlar verdik. Ufak tefek eksikleri göz ardı ederek bu yıl hizmete açılması için büyük mücadeleler verdik. Bu yüzden diğer eksikler zamanla tamamlanabilir dedik. Küçük eksiklere rağmen yeni yurt olduğumuz için standartlarımız çok yüksek yapıldı. Odalarınız üç kişilik ve baza yatak sistemli. Odalarınızda duşunuz var. Mini buzdolabınız var ve dışarıdan yemek getirebiliyorsunuz. Ortak kullanım alanlarınız, TV izleme bölümleriniz bulunmakta. Sınırsız internetiniz olacak. Birçok apart ve diğer yurtlarımıza göre yüksek standartlar mevcut” diye konuştu. 

                                                                                                    

-- Adversting 6 --


ETİKET :  İpsala haber

Tümü