-- Reklam Alanı 9 --

Marketlerde satılabilecek ürünlere kısıtlama

Marketlere aktüel ürün yasağı geldi. İçişleri Bakanlığı, marketlerde zorunlu temel ihtiyaçlar dışında ürün satılmasını engelleyen bir genelge yayınladı. 81 ilin valiliğine gönderilen “Market Tedbirleri” konulu genelgeye göre marketlerde sadece temel gıda ve temizlik ürünleri ve bunların yanı sıra hayvan yemi ile mamalarının satışı yapılabilecek.

11:19:42 | 2021-05-05
-- Adversting 5 --

Sokağa çıkma kısıtlaması sırasında marketlerde oluşabilecek yoğunlukların önüne geçmek amacıyla kamu kurum ve kuruluşları, meslek odaları ve sektör temsilcileriyle yapılan görüşmeler sonucunda yeni tedbirler alındı. Genelgeye göre, zincir ve süper marketler de dahil olmak üzere tüm marketlerde vatandaşların zorunlu temel ihtiyaçları kapsamındaki ürünlerin dışında herhangi bir ürün satışına izin verilmeyecek. Böylelikle 7 Mayıs 2021 Cuma gününden itibaren marketlerde temel gıda ve temizlik ürünlerinin yanı sıra sadece hayvan yemi, mamaları ile kozmetik ürünleri (parfümeri ve makyaj malzemeleri hariç) satılabilecek.

Daha önce getirilen alkollü ürün satışı kısıtlamasının yanı sıra marketlerde elektronik eşya, oyuncak, kırtasiye, giyim ve aksesuar, ev tekstili, oto aksesuar, hırdavat, züccaciye gibi ürünlerin satışına izin verilmeyecek.

(Tuğçe Özden)
ETİKET :  

Tümü