-- Reklam Alanı 9 --

-- Reklam Alanı 10 --MECLİS KARAR VERDİ; SU ÜCRETLERİNE VE ŞEHİR İÇİ TAŞIMACILIĞA ZAM YOK

İpsala Belediyesi 2018 yılının son meclis toplantısını gerçekleştirdi

16:29:22 | 2018-12-17
-- Adversting 5 --

İpsala Belediye Başkanlığının olağan belediye meclis toplantısı 11 Aralık 2018 Salı günü akşamı saat 18.00’da belediye meclis toplantı salonunda salt çoğunluğun sağlanmasıyla başladı.

 

Belediye başkan yardımcısı Ali Kartol’un  moderatörlünde gerçekleşen meclis toplantısı açılış ve yoklamanın ardından ilk önce bütçeler arası aktarma gündem maddesinin görüşülüp onaylanması ile devam etti.

 

Meclis üyelerinden Gürel Kale ve Abdullah Naci Ünsal’ın çekimser oy kullandığı bütçe aktarması oy çokluğu ile kabul edildi.

 

İMAR KOMİSYON RAPORUNDA İKİ DİLEKÇE ONAYLANDI

 

Oylamanın ardından diğer bir gündem maddesi olan 26 ve 27 nolu olmak üzere iki adet imar komisyon raporu görüşülmesine geçildi.

 

26 nolu dilekçede imar değişikliği yapılması istenen yolun parsellenmesi için İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman’ın arazisinin bulunması nedeni ile Meclise başkanlık yapan Kerman, oylama nedeni ile toplantı dışına çıkarak yerine Başkan Vekili olarak meclis üyelerinden Kerim Bayraktar geçti.

 

Meclis üyelerinden Gürel Kale ve Abdullah Naci Ünsal’ın red oyu kullandığı 26 nolu imar komisyon dilekçesi oy çokluğu ile kabul edildi.

 

Bir şahısa ait 27 nolu imar komisyonuna verilen dilekçe ise oy birliği ile meclisten geçti.

 

BÜTÇELER ARASI AKTARMA YAPILDI

 

Daha sonra Aralık 2018 meclis toplantısı, meclise sunulacak havaleli evrakların görüşülmesi ile devam etti.

 

Mali Hizmetler Müdürlüğünün meclise sunduğu dilekçede bütçeler arası aktarma yapılması meclisin oyuna sunuldu. Meclis üyelerinden Gürel Kale ve Abdullah Naci Ünsal çekimser oy kullanarak oy çokluğu ile dilekçe meclisten geçti.

 

İPSALA BELEDİYESİ NORM KADROSU DÜŞÜRÜLDÜ, SÖZLEŞMELİ PERSONELLER AYNI ŞEKİLDE DEVAM EDİYOR

 

İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün dilekçesine istinaden   Norm Kadro Cetvelinin güncellenmesi ve onaylanması görüşüldü. İpsala Belediyesinin 18 olan norm kadrosunun bir personelin Tekirdağ ilinde atamsı gerçekleşmesi nedeni ile norm kadronun 17 ‘e düşürülmesinin onaylaması istendi. Dilekçe oy birliği ile kabul edildi.

 

Yine İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün meclise sunmuş olduğu dilekçe de 2019 mali yılı tam zamanlı sözleşmeli personel çalıştırılmasına devam etmesi görüşüldü.

Konuyla ilgili Meclis Başkanı Mehmet Kerman, söz konusu personellerin aynı şekilde devam etmesi düşüncesinde olduğunu belirterek konuyu meclisin görüşüne bıraktı. Yapılan oylama sonucunda personellerin devam etmesine oy birliği ile karar verildi.

 

İÇME SUYU ESKİ FİYATTAN DEVAM EDECEK, ŞEHİR İÇİ  YOLCU TAŞIMA ÜCRETLERİNE ZAM YOK

 

Belediye başkanlığının İpsala Şehir içi minibüs taşımacılığı ve içme suyuna zam yapılması konusunda meclise sunduğu iki dilekçe oylamaya sunuldu.

 

Konuyla ilgili önce söz alan meclis başkanı Kerman, yol ücretlerine ve su ücretlerine zam yapmama düşüncesinde olduğunu belirterek görüşünü meclisin oyuna sundu. Oy çokluğu ile kabul edildi. 2019 yılı içerisinde su ve yol ücretine zam yapılmadı.

 

İPSALA DA MİLLET KIRAATHANESİ OLUŞTURULACAK

İpsala Kaymakamlığının iki adet arsa tahsisi konulu dilekçe meclisin oyuna sunuldu.

İpsala Belediyesinin daha önce meclis kararı ile İpsala Kaymakamlığına tahsis etmiş olduğu saraçilyas mahallesinde bulunan 267 ada 5 parseldeki taşınmazın arsa tahsis iptali istenirken İpsala Köprü Mahallesinde bulunan İpsala Belediye Başkanlığına ait 155 ada 62 parseldeki taşınmazın Millet Bahçesi ve Millet Kıraathanesi yapılması için projelendirilmiş alan kadar yerin İpsala Köylere Hizmet Götürme birliğine tahsis edilmesi meclisin oyuna sunuldu. Dilekçeler ikisi de oy birliği ile kabul edildi.

 

FESTİVAL 28 AĞUSTOS 1 EYLÜL’DE YAPILACAK

 

Yine İpsala Kaymakamlığın meclise sunmuş olduğu Festival, Fuarlar ve Yerel Etkinlikler Takvimi konulu dilekçede İpsala Çeltik Festivali ve Fuarının tarihinin belirlenmesi istendi. Bunun üzerine yapılan görüş alış verişleri sonucunda İpsala Çeltik Festivali ve Tarım Fuarı 28 Ağustos-1 Eylül 2019 tarihlerinde yapılmasına oy birliği ile karar verildi.

 

BELEDİYE 1 MİLYON TL KREDİ KULLANACAK

 

2018 yılının son meclis toplantısın son gündem maddesi İpsala Belediye Başkanlığının iş ve işlemleri yürütebilmesi için elinde bulunan teminat mektuplarını kullanarak özel bankadan 1 milyon TL nakdi kredi kullanması için Belediye Başkanı Mehmet Kerman’a yetki verilmesi görüşüldü. Meclisin onayına ve görüşüne sunulan dilekçe meclis üyelerinden Gürel Kale ve Abdullah Naci Ünsal’ın ret oyları ile birlikte oy çokluğu ile kabul edildi.

 

Daha sonra Meclis Başkanı Mehmet Kerman 2018 yılı Arlık ayı olağan meclis toplantısını kapadı.

 

-- Adversting 6 --


ETİKET :  İpsala haber

Tümü