-- Reklam Alanı 9 --

Mehmet Özkök: “İhtiyaç Halinde Eski Hastane Binası, Karantina Binası Olarak Kullanılabilir Mi?”

Önceki dönem Edirne İl Genel Meclisi Üyesi Mehmet Özkök, koronavirüs nedeniyle İpsala’da verilen mücadele kapsamında İpsala Devlet Hastanesi’nin eski binasının ihtiyaç halinde karantina binası olarak kullanılabilmesi konusunda fikirlerini yöneltti.

15:40:21 | 2020-04-02
-- Adversting 5 --

İpsala’nın Bozkurt Mahallesi’nde halkın yardımlarıyla inşaatına başlanan ve devletin inşaatı tamamlanmasını sağladığı eski İpsala Devlet Hastanesi binasının karantina hastanesi olarak kullanılabilirliği konusunda düşüncelerini aktaran Özkök, İpsala’nın sınır ilçe olmasının da göz önünde bulundurulması gerektiğine dikkat çekti.

 

“Bu hastanenin her an hazır bir şekilde tutulmasını düşünmek mümkün olabilir mi?”

Mehmet Özkök, yaptığı değerlendirmede İpsala Devlet Hastanesi’nin eski binasının karantina olarak kullanılabilmesini tavsiye ederek, şöyle konuştu: “Bugünlerde koronavirüs ile mücadele edebilmek amacıyla bu boş hastane, ihtiyaç duyulduğu halde karantina olarak kullanılabilir diye düşünüyorum. Sınır ilçe olmamız da göz önünde bulundurulduğunda bu hastanenin her an hazır bir şekilde tutulmasını düşünmek mümkün olabilir mi?”  

 

“İpsala’daki doktor eksikliklerimiz bizi Keşan’a yönlendiriyor”

Ayrıca yeni yapılan İpsala Devlet Hastanesi’nde doktor eksikliğinin giderilmesi için yetkililerin çözüme gitmesi gerektiğini vurgulayan Mehmet Özkök, “İpsala’daki doktor eksikliklerimiz bizi Keşan’a yönlendiriyor. Doktor sorunları olabiliyor. Kaymakam ve Belediye Başkanımızın bu konuyu çözüme ulaştırabilmesi ve sınır kasabamızda kendi kaderimize bırakılmaması düşünülmelidir.”dedi.

(Fevzi Can Direk)
ETİKET :  

Tümü