-- Reklam Alanı 9 --

Mermi, belgesiz avcılığa dikkat çekti

Keşan Atıcılık Avcılık İhtisas Spor Kulübü Derneği Başkanı Selçuk Mermi, 2019-2020 Av Sezonu'nda, avcılık belgelerini yenilemeyen ya da iptal ettiren, hatta yivsiz silah ruhsatlarını yenilemeyen avcıların çoğunlukta olduğu yönünde gözlemde bulunduklarını bildirerek, devam eden av sezonu hakkında da bilgilendirmede bulundu.

10:26:39 | 2019-10-21
-- Adversting 5 --

Mermi, Keşan Atıcılık Avcılık İhtisas Spor Kulübü Derneği olarak, avcılık belgelerini yenilemeyen, iptal ettiren, hatta yivsiz silah ruhsatlarını yenilemeyen avcıların çoğunlukta olduğu yönünde gözlemde bulunduklarını dile getirerek, "Bunun sebebi ekonomik ağırlığının artması ve teknoloji ile bazı işlemlerin internet sistemleri üzerinden yapılması avcı dostlarımıza caydırıcı gelmektedir. Dernek olarak elimizden geldiğince üyelerimize bu konularda yardımcı olmaya çalışıyoruz. Özellikle tezkere yenilemeleri E-Devlet şifreleri ile yapıldığından şahsi bilgileri içermesinden dolayı bu veri girişini kişinin kendisi yapması gerekmektedir. Bu konuda dernekler sorumluluk almamaktadır." dedi.

"Tavşan avı 19 Ekim 2019 tarihinde başlamış olup 19 Ocak 2020 tarihinde son bulacaktır"

AVBİS üzerinden vizeleme işleminin yapılması için yivsiz silah ruhsatlarının mutlaka güncel olması gerektiğinin de altını çizen Selçuk Mermi, "Bölgemizde III. Grup Kuşlar olan ördek, tahtalı, çulluk gibi avlar ile I. Grup Memeliler olan tavşan sezonu 19 Ekim 2019 tarihinde açılmış olup 01 Mart 2020 tarihinde av sezonumuz kapanacaktır. Ancak dikkat edilmeli ki tavşan avı 19 Ekim 2019 tarihinde başlayıp, 19 Ocak 2020 tarihinde son bulacaktır. Çeşitli etkenlerle zaten azalan av popülasyonlarının limitler dahilinde yapılmasına dikkat edilerek tüm avcı dostlarımıza kazasız belasız sezonlar geçirmelerini diliyorum." diye konuştu.

 

Haber: İlker GÜREL- GündemSaros
ETİKET :  atıcılık avcılık lisans avcılık belgeleri ruhsat

Tümü