-- Reklam Alanı 9 --

MHP İl Başkanı Ferhatoğlu, görevinden istifa etti

MHP (Milliyetçi Hareket Partisi) Edirne İl Başkanı Avukat Süleyman Ferhatoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, önceki gün gerçekleştirdikleri basın toplantısında MHP Genel Merkezi’ne istifa dilekçelerini sunduklarını açıkladılar.

09:40:51 | 2019-09-20
-- Adversting 5 --

MHP Edirne İl Başkanlığı’nda gerçekleştirilen toplantıda Ferhatoğlu, avukatlık mesleğinin yoğunluğunu ve ailesine zaman ayırmak istemesi nedeniyle istifa ettiğini açıklarken; Ferhatoğlu’nun yerine MHP Genel Merkezi tarafından İl Başkanlığı görevine Zakir Tercan’ın atandığı öğrenildi. Tercan’ın önceki gün  MHP Genel Merkezi’ne yönetim kurulu üyelerini sunarak, yakın zaman içerisinde görevine başlaması bekleniyor.

“İstifamı Ankara’ya gönderdim”

İl Başkanlığı görevine 2018 yılının Nisan ayında getirildiğini ifade eden Süleyman Ferhatoğlu, “Zor bir süreçte il başkanı oldum. Seçimlere bir buçuk ay kalmıştı. Seçimleri atlattık ve daha sonra yerel seçimler oldu. Yerel seçimlerde yönetimimiz ve üyelerimizle beraber elimizden gelen tüm gayreti gösterdik. Daha sonra İstanbul seçimleri oldu. Oraya da 5-6 kez seçim çalışmalarına gittik. Bizim de bir işimiz var ve işimiz de avukatlık olduğu için dikkat edilmesi gereken bir iş. Her şeyi hemen takip etmemiz gerekiyor. İşimizde zorlanmaya başladık. Bu nedenlerle işime ve aileme vakit ayırmak için Salı günü MHP Genel Başkan Yardımcımız Semih Yalçın ile görüştük ve istifamı Ankara’ya gönderdim. Edirne’ye ve hepimize hayırlı olsun. Bu görev sürecinde bana destek olan yönetim kurulu üyelerimize, merkez ilçe başkanımıza, diğer ilçe başkanlarımıza ve tüm üyelerimize çok teşekkür ediyorum.” dedi.

“Yeni gelecek yönetime de elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağız”

Ferhatoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “MHP Edirne İl Başkanı ve yeni yönetimi 1-2 gün içinde belli olacaktır. Göreve gelecek arkadaşlarımıza da, hayırlı olmasını diliyorum. Edirne Valisi Ekrem Canalp’e, Cumhur İttifakı Edirne Milletvekili Fatma Aksal’a, AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe’ye, Cumhur İttifakı’nın belediye başkanlarına teşekkür ederim. Güzel bir seçim dönemi geçirdik. Hala beraberiz. Cumhur İttifakı ayrılmadı. İnsanlarımızın işlerini elimizden geldiğince yapmaya çalışıyoruz. Edirne halkına teşekkür ediyorum. İl Başkanının tam zamanlı mesai yapması gerekiyor. Kolay bir iş değil. Şu anda Cumhur İttifakı bu durumdayken sürekli talepler ve istekler geliyor. Benim de bir oğlum üniversitede, bir kızım lisede okuyor ve onlara da vakit ayırmam gerekiyor. O yüzden istifa ettim. Edirne’ye hayırlı olsun. Yeni gelecek yönetime de elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağız.”

“Kongre süreci, 1 ay içinde başlayacak”

Ferhatoğlu, MHP’de kongre sürecinin de 1 ay içinde başlayacağının çizerek, sözlerini şöyle tamamladı: “O dönemde de ilçeleri gezmek gerekiyor. O da bir emek ve zaman ayırmamız gereken bir iştir. Kongrelerimiz 2020 yılında Mart ayında bitecektir. Daha sonra da büyük kongre olacak. Yeni yönetime inşallah tecrübeli, işleri bilen, üyelerin ve Edirne’nin sevdiği biri gelir. Yeni gelen yönetim 6 aylığına gelecek. Çünkü kongrede yeniden seçim olacak. Biz de geçen dönem seçimle gelmiştik. Hayırlısı olsun.”

HABER: DENİZ ÇİL/KEŞAN GÜNDEM SAROS GAZETESİ
ETİKET :  mhp keşan

Tümü