-- Reklam Alanı 9 --

Muhalefet Partileri Alpullu’nun Açılışına Katıldı

Özelleştirilen Alpullu Şeker Fabrikası'nın yeni sahibi Fırat Plastik A.Ş. ve Binbir Gıda A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Demir bir açılış töreni düzenledi. Açılış töreninde CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, CHP Kırklareli Milletvekili Turabi Kayan ve İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar’da yer aldı.

12:22:05 | 2019-09-30
-- Adversting 5 --

Gaytancıoğlu ve Kayan özelleştirmeye karşı protestoda yer almıştı.

Daha önce şeker fabrikalarının özelleştirilmesine karşı düzenlenen eylemlere katılan CHP'li ve İYİ Partili vekiller, özelleştirilen fabrikanın yeni sahibinin yaptığı açılışa katıldı. CHP Kırklareli milletvekili Turabi Kayan ve CHP Edirne milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Alpullu Şeker Fabrikası’nın 13 şeker fabrikası ile birlikte özelleştirme kapsamına alınmasına karşı bölgede düzenlenen protestoda yer almıştı.

Muhalefet liderleri büyük tepki göstermişti.

CHP lideri Kılıçdaroğlu’ nun daha önce “Şeker fabrikaları vatandır, satılamaz.” ve İYİ Parti lideri Akşener’ in ” Özelleştirilen şeker fabrikalarını üreticilere vereceğiz.” şeklindeki demeçlerinden sonra parti vekillerinin açılışta boy göstermesi bölge vatandaşlarının dikkatini çekti.(Haber Merkezi)

 
ETİKET :  ALPULLU

Tümü