-- Reklam Alanı 9 --

Nüfus müdürlüklerinde yeni konsept

Edirne İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü ile Merkez, Keşan, Uzunköprü, İpsala, Havsa, Meriç, Enez, Süloğlu ve Lalapaşa ilçe nüfus müdürlüklerinde toplam 1230 m2 alan tamamıyla yenilenerek oluşturulan “Yeni Nüfus Müdürlüğü Konsepti”nin açılışı Vali Ekrem Canalp'in katıldığı törenle gerçekleşti. İlçe nüfus müdürlüklerinin de video konferans yöntemiyle bağlandığı tören sonrası Vali Canalp müdürlük çalışanlarına "Vatandaşa gülümseyin" dedi.

11:17:04 | 2021-06-04
-- Adversting 5 --

Edirne İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü Yeni Nüfus Müdürlüğü Konseptinin açılışı törenle yapıldı. Edirne Valisi Ekrem Canalp, Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Karabacak ve protokolün diğer isimlerinin de yer aldığı törende Edirne İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Meltem Bal, Merkez İlçe Nüfus Müdürü Nevin Akmen hazır bulundu. Açılış öncesi konuşan İl Müdürü Meltem Bal, 6 ay gibi kısa süre içinde özverili ve titiz bir çalışma ile vatandaşa daha kaliteli ve hızlı hizmet sunmak üzere İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü ile Merkez, Keşan, Uzunköprü, İpsala, Havsa, Meriç, Enez, Süloğlu ve Lalapaşa ilçe nüfus müdürlüklerinde toplam 1230 m2 alanın tamamıyla yenilenerek “Yeni Nüfus Müdürlüğü Konsepti” oluşturulduğunu belirtti. Bal konuşmasında özetle şunlara değindi:

Türkiye’de Edirne 5.kent

"Konsept Nüfus Müdürlüğü uygulaması ile çağdaş, konforlu, donanımlı, modern ve kurumsal kimliğin ön planda tutulduğu yeni çalışma alanları tasarlanmıştır. Konsept Nüfus Müdürlüğü tasarlanırken; vatandaşlarımızın doğru ve yönlendirici bilgiye ulaşabilecekleri bir danışma alanı, çalışma alanının içerisinde konumlandırılan bekleme alanları, elektrik ve mekanik tesisat projeleri kişi yerleşimine göre cam bölmeler halinde birbirinden ayrılmış, mahremiyete önem veren, ergonomik ve estetik başvuru masaları kullanıldı. İl merkez ve ilçelerimizde Ankara ilindeki Yeni Nüfus Müdürlüğü Konsepti örnek projesi birebir uygulanmış olup, ayrıca ilimize özgü bebek bakım odası gibi kullanışlı alanlar ve zarafetli görsel tasarımlarda projeye eklendi. Sultanların şehri, şehirlerin sultanı Edirne'miz, İl merkez ve ilçeleriyle konsept nüfus müdürlüğüne geçen Türkiye geneli 5. il olmuştur."

Uluslararası standartlara uygun hizmet

Buradan şunu söylemeliyiz; yeni şekilde atılımla sürekli kamu hizmetlerini ilerletmek bir sonraki merhaleye adım atmalıyız. Edirne'de önümüzdeki dönemde kamu hizmeti veren üreten il ve bölge müdürlüklerimiz, uluslararası standartlara uygun ISO Kalite Belgesi'ne sahip kamu kurumları haline gelecek. Edirne'nin ilçesinde ya da il merkezinde bir devlet dairesine giden bir Edirneli, oradan uluslararası standartlara uygun kamu hizmeti alıyor olacak. Edirne'yi bu anlamda da örnek il haline hep birlikte getireceğiz. Yeni konseptin merkez ve ilçelere hayırlara vesile olmasını diliyorum."

"Vatandaşa gülümseyin"

Daha sonra Vali Canalp ve beraberindekiler yeni konsepti gezdi. Vali Canalp çalışanlarla görüşerek kendilerinden gülümseyen yüzlerini vatandaştan eksik etmemelerini istedi.

İlçe Nüfus Müdürlüğümüzde Yenilenen Konseptle açıldı

Yeni Konsept Nüfus Müdürlüğü uygulaması kapsamında yenilenen İlçe Nüfus Müdürlüğümüzün açılışı, Edirne Valisi Ekrem CANALP başkanlığında tüm İl ve İlçe Nüfus Müdürlüklerinin video Konferans katılımı ile eş zamanlı olarak İlçe Kaymakamı Ekrem Güngör tarafından gerçekleştirildi.

 İlçe Nüfus Müdürlüğü açılış töreni Kaymakam Ekrem Güngör, İlçe Nüfus Müdürü Erol Dallı ve diğer Kurum müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

(Tuğçe Özden)
ETİKET :  

Tümü