-- Reklam Alanı 9 --

Önce Veliler Sonra Öğrenciler Bilgilendirildi

“Sosyal medya dili diye bir şey gelişti”

10:56:12 | 2019-11-29
-- Adversting 5 --

İpsala Atatürk Ortaokulunda dün rehber öğretmen Ayşe Üredi tarafından tüm öğrenci velilerine “İnternet’in bilinçli kullanımı ve ergenler için olası riskleri” konulu seminer düzenlendi.

Gerçekleştirilen seminere büyük ilgi duyan veliler merak ettikleri konularda rehber öğretmen Ayşe Üredi’ye sorular yöneltti.

Bu etkinliği gerçekleştirmelerinin en büyük sebeplerinin okul başında öğrenciler arasında yaptıkları ankette yer alan kaç kişinin sosyal medya hesabı var ve aileniz sosyal medyada ne kadar zaman geçiriyor sorularının %70 üzerinde olması nedeniyle olduğunun altını çizerek okulda öğrencilerin sosyal medya terimleri ile konuştuğunu ve çoğu yetişkinin bu terimleri bilmediğin belirtti.

Aynı zamanda gerçek ailelerin çocuklarına yaptığı sosyal deney içerikli video velileri etkilenmesine neden oldu.

Üredi, gerçekleştirdiği sunumda velilere tavsiyelerde bulunarak İnternet’in bilinçli kullanımı ve ergenler için olası risklerini anlatarak kendi öğrencileri ile ilgili yaptıkları tespitleri veliler ile paylaştı.

Bugün ise İpsala Teknik Anadolu Lisesinde Edirne’den gelen bir heyet tarafından ilçede bulunan tüm ortaokul ve lise öğrencilerine aynı konuda seminer düzenlenecek.

HABER CEMİLE LİMAN 

 

 
ETİKET :  

Tümü