-- Reklam Alanı 9 --

ÖNCELİK HAYATIN, ÖNCELİK YAYANIN…

“DİKKAT HAYAT ÇIKABİLİR!”

11:21:27 | 2019-10-04
-- Adversting 5 --

Türkiye genelinde yapılan '2 Ekim'de hepimiz yaya geçitlerindeyiz' farkındalık etkinlikleri kapsamında, İpsala’da 2 Ekim Çarşamba günü Kurtuluş İlk ve Ortaokulu önünde bulunan yaya geçidinde İpsala Emniyet Müdürlüğü, Keşan Jandarma Trafik Ekipleri, İpsala Jandarma Ekipleri ve İpsala İlçe mülkü amirlerinin de katıldığı bir program gerçekleştirildi.

Öğrencilerin ve yayaların güvenliği için sahaya çıkan ekip öğrenciler ile birlikte yaya geçidinde geçerek sürücüleri test etti.

Emniyet ve Jandarma ekipleri tarafından durdurulan araçlarda sürücüler ile konuşan İpsala Kaymakamı Enis Aslantatar sürücüleri hız yapmamaları ve kurallara uymaları konusunda uyarılarda bulundu.

Aynı zamanda emniyet ve Jandarma ekipleri de sürücülere uyarılarda bulunarak broşür dağıttılar.

Öğrenciler ellerin hazırladıkları “ Dikkat hayat çıkabilir”, “Önce çocuk önce insan”, “Yaya güvenliği bekçisiyiz” pankartları ile programa katkı sağladılar.,

Programa İpsala Kaymakamı Enis Aslantatar, İpsala Belediye Başkanı Zir. Müh. Abdullah Naci Ünsal, İpsala İlçe Emniyet Müdürü Hüsnü Cengiz, İpsala Jandarma Komutanı Teğmen Veli Kızmaz, İpsala Meslek Yüksek Okulu Müdürü Dr. Öğrt. Görv. Hayati Arda, kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri öğretmenler ve öğrenciler katıldı. (Cemile LİMAN)

 
ETİKET :  ÖNCE YAYA

Tümü