-- Reklam Alanı 9 --

“Öncelikli sorunumuz park alanı ve ışıklandırma”

İpsala Gümrük Kapısı’ndan geçiş yapan TIR şoförlerinin karşılaştığı sorunlara değinen İpsala’lı TIR şoförü Güray Sayar yetkililerden çözüm beklediklerini ifade etti.

10:49:03 | 2021-04-05
-- Adversting 5 --

“Öncelikli olarak en büyük sorunumuz park alanı”

İpsala Gümrük Kapısı’ndan geçiş yapan TIR’cıların en öncelikli ihtiyacının park alanı olduğunu ifade eden Güray Sayar;

 “Kapıkule’de, Hamzabeyli’de, bütün gümrük kapılarında TIR parkı var fakat İpsala’da yok. Ayrıca diğer gümrük kapılarının aksine İpsala’da gümrük yolunda ışıklandırma bulunmuyor.” Dedi.

“Mültecilerin hakaretine uğruyoruz”

Park ve ışıklandırma sorunun haricinde İpsala’dan yurtdışına geçiş yapmak isteyen mültecilerin hakaretlerine ve olumsuz davranışlarına da maruz kaldıklarını belirten Güray Sayar: “Mülteci sorunu çok fazla yaşıyoruz. Mülteciler doğrudan şahsımıza hakaret ederek aracımıza binmekle tehdit ediyorlar. Geçtiğimiz haftalarda aracımdan 3 kişi çıktı. Mülteciler Yunanistan tarafında yakalanırsa doğrudan TIR şoförüne ceza kesiliyor. Para cezasından da önemlisi 15 yılla yargılanma riski bulunuyor. Türk şoförü olarak herkes aynı kaderi paylaşıyor. Yunanistan’daki yetkili makamlar Türk şoförünün mağduriyetini kabul etmiyor. Bizzat sorumlu tutulup ceza kesiliyor.” dedi.

(Tuğçe Özden)
ETİKET :  

Tümü