-- Reklam Alanı 9 --

-- Reklam Alanı 10 --Özcan, 4.Dönem İçin Aday Adaylığını Açıkladı

“ÖNSEÇİME DE GİDERİM SON SEÇİME DE GİDERİM”

14:23:53 | 2018-10-22
-- Adversting 5 --

Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan, 19 Ekim 2018 Cuma günü yaptığı basın açıklaması ile 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimler için 4.kez belediye başkan aday adaylığını açıkladı.

                Saat 12.00’de CHP Keşan İlçe Başkanlığı’nda gerçekleşen basın toplantısında ilk olarak konuşan CHP Keşan İlçe Başkanı Salim Yatıkçı, Keşan Belediye Başkanı Opr.Dr. Mehmet Özcan’ın 4.dönem aday adaylığı ile ilgili düzenlenen basın açıklamasında hep birlikte olmaktan mutluluk duyduklarını ifade ederken Muhtarların da Muhtarlar Günü’nü de kutladıklarını belirtti.

Yatıkçı’nın konuşmasının ardından Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan’ın  14.5 yıllık belediye başkanlığı döneminde Keşan’a kazandırdığı eserlerle ilgili bir sunum yayınladı.

                Sunumun ardından söz alan Özcan, Muhtarlar Günü’nü kutlayarak başladığı konuşmasında; Bu işlerin bir kişilik işi olduğunu ifade ederek şunları söyledi;

“ 14.5 senedir sizlerle birlikteyim, şu kapıdan girerken gördüm. Tanımadığım sima yok, yeni bir ordu yaratmışız. Yeni, bir umut ordusu, yeni bir medeniyet ordusu yaratmışız. 2004’ten bu yana bu işlerin haricinde davranış olarak Keşan’da vurgulamaya çalıştığım partili partisiz, herkese hemşehricilik hukuku uyguluyorum. Biz bu şehirde yaşıyoruz, birbirimizi sevmemiz lazım. Bana oy versin vermesin, belediyenin kapısına geldiği zaman o Keşan’ın bir vatandaşıdır. Keşan’da birbirine düşman gibi bakan farklı siyasi görüşler birbirleri ile selamlaşırlar, düğüne giderler, cenazeye giderler ben bunları yaşadım.

4.dönem için aday adaylığımı açıklıyorum. Ama ilk 2003 ‘ün 26 Aralık tarihinde devlet memurluğundan istifa edip şu kapıdan girdiğimde, ilk 2004 Mart seçimlerini kazanıp buraya girdiğimde o kalabalık o heyecanı bugün de yaşıyorum. O kadar umut dolu gözleriniz var ki inanç dolu gözleriniz var ki bir şeyler yaptık. Bundan  sonra da daha çok şeyler yapacağız. O iddia ile devam ediyoruz.

“BENİ ELEŞTİREREK BİR YERE VARAMAZSINIZ”

Yapılacak işler bitmez, biz insanoğluyuz iş yaparsınız noksanlığın görülür. Bizim cerrahide bir tabir vardır ameliyat yapmayan doktorun hastası ile problemi çıkmaz diye. İş yapmazsanız eleştiri de almazsınız. Bir gün Asri Mezarlık duvarlarını yükselttik. Basında bir hemşehrimiz duvarlar çok yüksek Fatiha oradan geçmeyecek diye eleştiride bulundu. Eleştiri de bulunurken de bir adab olmalı. Sizin huzurunuzda burada diğer aday adayı kardeşlerime de tavsiye ediyorum. Kendi ayağınıza sıkmayın. Beni eleştirerek bir yere varamazsınız. Çünkü benim geride 15 yılım var. Keşan Belediye tarihinde nadasa kalmadan arka arkaya nerdeyse 15 yılı tamamlayacağım, belediye tarihinde tek kişi benim. Benden 15 yıl fazla yapanlar da var ama onların arasında boşluklar var. Üst üste 3 dönem yapan benim.

 Biz ekibimizle, halkımızla bir tecrübe kazandık. Deneyim sahibi olduk, o deneyim partinin idari kadrolarında potansiyel olarak aday olacak arkadaşlarımıza da yansıması gerekiyor. Biz de ağabeylik yapacağız bizden sonra gelecek arkadaşlarımıza.

“EN BÜYÜK İDEALİM,  YENİ İMAR PLANLARINDA KEŞAN’A ÇEVRE YOLUNU KAZANDIRMAK”

Değerli hemşehrilerim daha çok işler yapmak için bu çalışan ordusunu, bu sevgi ordusunu, umut ordusunu daha çok arttırmak için bir dönem daha belediye başkanlığınıza aday adaylığımı açıklıyorum. Benim ekibimle bundan sonraki dönem geldiğimde en büyük idealim,  yeni imar planlarında Keşan’a çevre yolunu kazandırmak. Sarıkızın üzerinden kuzey doğu, kuzey batı istikametine yapılacak çevre yolu Keşan’ın trafiğini rahatlatacak. Bu yol Keşan’a çoklu noktalarda giriş çıkış sağlayacak ve trafiği rahatlatacak.

2004 yılında kanalizasyonumuz yoktu, göreve ilk geldiğimde buna el attık ve Keşan’ın kanalizasyon sorununu çözdük. Bir çok kurumla birlikte belediyemizin çabasıyla Keşan’a doğalgazı kazandırdık. Geçen yıl 2500 abone oldu ve hava kirliliği % 50 azaldı. Bu sene abone sayımız 11 bini geçti. Keşan’ın pis su arıtma tesisleri de yaklaşık 1 yıldan bu yana çalışıyor. Cevizlik deresinde balık tutacağız dedik İlyas diye bir çiftçi kardeşimiz başkanım Cevizlikte balık tuttuk dedi çok mutlu oldum. İşte size çevrecilik, Ergene’nin durumunu görüyoruz.

“YERLİ TOHUM ÜRETMEZSEK KÖTÜ OLACAK”

Değerli hemşehrilerim bu şehre daha yapacak çok işimiz var. Ülkemizde 2021 yılına kadar iktidar kamu yatırımlarını durdurdu. Herkes makul mantıklı harcama yapması lazım. Afaki şeyler için söz vermedik, yapılacak işler için söz verdik. Belediyemizin gayrimenkul tarlaları var, geçen yıl Trakya ciddi bir buğday rekoltesi aldı. Dünyada tohum konusu yabancıların elinde, yerli tohum üretmezsek kötü olacak. Belediyenin yerlerinde yerli tohum üretmeyi hedefliyoruz. Ben fasulye nohut ekmeyeceğim.

“ÖNSEÇİME DE GİDERİM, SON SEÇİME DE GİDERİM”

Sağlık sıhhat içerisinde huzurla bir seçim yaşarız. Adaylıkla ilgili partimizin üst kademeleri aday belirlemesinde hangi metodu uygularsa uygulasın ben hiçbir metottan çekinmiyorum. İlk adaylığımda ben ön seçimle aday oldum. Önseçime de giderim, son seçime de giderim. O yüzden ne yukarıya baskımız olur, yukarısı kimi seçerse ona saygı duyarız. Elbirliğiyle CHP olarak Keşan’ı hep birlikte yönetiriz, bu sevgi ordusunu bu medeniyet ordusunu bir kat daha arttırırız.“

Toplantıya; Özcan’ın eşi Şengül Özcan ile oğlu Recep Özcan’da katıldı.

-- Adversting 6 --


ETİKET :  Gündem

Tümü