-- Reklam Alanı 9 --

-- Reklam Alanı 10 --

Özçiftçi ve Filiz: “Hak sahibi vatandaşlarımız endişelenmesin”

Ak Parti Edirne İl Genel Meclis Üyeleri İsmet Özçiftçi ve Hüseyin Filiz, Çevre Ve Şehircilik İl Müdürü Abdullah Bülbül ile makamında görüştü.

14:03:03 | 2019-09-04
-- Adversting 5 --

İpsala’ya bağlı Küçükdoğanca, Kocahıdır, Kumdere, Aliçopehlivan köyü ve Esetçe beldesinde Toprak Reformundan hak sahibi olan çok sayıda vatandaşın yaklaşık bir yılı aşkın süre önce yaşanılan usulsüzlük sebebiyle mağduriyet yaşadıklarını dile getiren Ak Parti Edirne İl Genel Meclis Üyeleri İsmet Özçiftçi ve Hüseyin Filiz, Çevre Ve Şehircilik İl Müdürü Abdullah Bülbül ile görüşerek  konuyu gündeme taşıdı.

Sorunun ivedilikle çözüme ulaşmasını talep eden Özçiftçi ve Filiz;

“ Burada beş kişinin yaptığı yanlışı bütün hak sahipleri çekiyor. Hak sahibi olan %95 vatandaş mağduriyet yaşıyor. Hak sahibi vatandaşlarımızın adına bu konun ivedilikle çözüme ulaşmasını ve hızlandırılmasını sizlerden talep ediyoruz” diye Çevre Ve Şehircilik İl Müdürü Abdullah Bülbül’e hak sahibi vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesini istediler.

Bülbül, ise “ Bu konuya vakıfım. Topak Reformundan hak sahibi olan ve Milli Emlâktan tapularını alamayan vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi için gerekli çalışmaları ve takibi gerçekleştiriyoruz. Hızlandırılması için de elimizden geleni yapacağız” dedi.

Konuyla ilgili gazetemize konuşan Filiz ve Özçiftçi “ Hak sahibi vatandaşlarımız endişelenmesin. Bizler konun takipçisiyiz. Her birime gitmeye hazırız. Bu konuda gereken çalışmayı yapıyoruz. Sayın Milletvekilimiz Fatma Aksal hanımefendi de bu konuyu takip ediyor. Geçtiğimiz günlerde Çevre Ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum ile görüştü ve bilgi verdi. Biz bu konuyu önemsiyoruz. Mağdur olan vatandaşlarımızın haklarını geri almak için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

 

 

 

 

 
ETİKET :  il genel meclis üyeleri ismet özçifçi hüseyin filiz özçifçi ve filiz

Tümü