-- Reklam Alanı 9 --

Özçiftçi ve Filiz, 2019 Yılı Çalışmaları Hakkında Bilgi Verdi

AK Parti İl Genel Meclis Üyeleri İsmet Özçiftçi ve Hüseyin Filiz, 2019 yılında İpsala’ya bağlı belde ve köylerde yapılan çalışmalar ile ilgili bilgiler verirken, İpsala Belediyesi’nin yaptığı çalışmaları da sordu.

12:10:31 | 2020-05-13
-- Adversting 5 --

2019 yılı içerisinde İl Genel Meclisi üyeleri olarak ele aldıkları projeler kapsamında birçok çalışmayı başarıyla tamamladıklarını dile getirerek sözlerine başlayan Özçiftçi ve Filiz, yaptıkları çalışmaları şöyle sıraladı: “Balabancık Köyü; 3 bin metrekarelik kilit taşı ve döşeme işçiliği, mezarlık çevre düzenlemesi. Hacıköy; 4 bin metrekarelik kilit taşı ve döşeme işçiliği, 10 kamyon stabilize malzeme ve çok amaçlı salon yapımı. Hıdırköy; 3 bin metrekarelik kilit taşı ve döşeme işçiliği, 5 kamyon stabilize malzemesi. Karaağaç Köyü; Bin metrekarelik kilit taşı ve 15 kamyon stabilize malzemesi. Koyuntepe Köyü; 5 bin metrekarelik kilit taşı ve döşeme işçiliği, sağlık evi çatı onarımı, köy konağı onarımı, 25 kamyon stabilize malzemesi. Kumdere Köyü; 8 bin metrekarelik kilit taşı ve döşeme işçiliği, sağlık evi kabini, çok amaçlı salon, 20 kamyon stabilize malzemesi. Küçükdoğanca Köyü; 3 bin metrekarelik kilit taşı ve döşemesi, 15 kamyon stabilize malzemesi. Pazardere Köyü; 3 bin metrekarelik kilit taşı, köy konağı onarımı, 10 kamyon stabilize malzemesi. Sarpdere Köyü; 5 bin metrekarelik kilit taşı ve döşeme işçiliği, köy konağı onarımı, 15 kamyon stabilize malzemesi. Sultanköy; 6 bin 400 metrekarelik kilit taşı ve döşeme işçiliği, köy konağı onarımı, 28 kamyon stabilize malzemesi. Tevfikiye Köyü; 4 bin metrekarelik kilit taşı ve döşeme işçiliği, 10 kamyon stabilize malzemesi. Turpçular Köyü; 4 bin metrekarelik kilit taşı ve döşeme işçiliği, 17 kamyon stabilize malzemesi. Korucuköy; 3 bin metrekarelik kilit taşı ve döşeme işçiliği, sağlık kabini, köy içi V Kanal yapımı, 8 kamyon stabilize malzemesi. İbriktepe Köyü; 4 bin metrekarelik kilit taşı ve döşeme işçiliği, köy konağı onarımı, 7 kamyon stabilize malzemesi. Aliço Pehlivan Köyü; 4 bin metrekarelik kilit taşı ve döşeme işçiliği, 15 kamyon stabilize malzemesi. Paşaköy; bin 500 metrekarelik kilit taşı ve döşeme işçiliği, 15 kamyon stabilize malzemesi. Sarıcaali Köyü; 2 bin 500 metrekarelik kilit taşı ve döşeme işçiliği, 20 kamyon stabilize malzemesi. Kocahıdır Köyü; 2 bin 200 metrekarelik kilit taşı ve döşeme işçiliği, 15 kamyon stabilize malzemesi. Ahırköy; 500 metrekarelik kilit taşı. Yapıldak Köyü; kilit taş bakım onarımı, su sondaj açma işi ve devam eden 5 bin metrekarelik alt yapı çalışması.”

 

“10 Adet Konteynır, 5 Adet Prefabrik Ev Verildi”

Koyuntepe, Aliçopehlivan, Hıdırköy ve Turpçular köylerinde ayrıca yol standardının geliştirilmesi kapsamında kilitli taş çalışması yapıldığını aktararak, İpsala’ya bağlı köylerde münferit içme suyu bakım onarım çalışmalarının da tamamlandığını belirten İsmet Özçiftçi ve Hüseyin Filiz, yapılan çalışmalar kapsamında yardıma muhtaç insanlara yönelik olarak; Balabancık, Aliço Pehlivan, İbriktepe, Kocahıdır, Yapıldak ve Kocahıdır (5 adet) köylerinde konteynır verildiğini, İbriktepe Köyü, Sultanköy, Sarıcaali Köyü, Yenikarpuzlu Beldesi ve Esetçe Beldesi’nde prefabrik evler verildiğini dile getirdi.

“İpsala Belediyesi’nin Yaptığı Çalışmaları Merak Ediyoruz”

Özçiftçi ve Filiz, 2019 yılı çalışmaları ile ilgili bilgi vermesinin ardından 2020 yılı içerisinde yapılan ve yapılacak olan çalışmalarla ilgili de en kısa sürede açıklama yapacaklarını belirterek, “2019 yılında köylerimizdeki birçok çalışmayı tamamladık. 2020 yılında da çalışmalarımıza son hızıyla devam ederek köylerimizi modern hale getireceğiz. Biz durmadan çalışmalarımızı sürdürürken İpsala Belediyesi’nin yaptığı çalışmaları da merak ediyoruz. İpsala Belediyesi’nden 2019 ve 2020 yılında yapılan ve yapılacak olan çalışmalarla ilgili açıklama yapmalarını bekliyoruz.”

(Fevzi Can Direk)
ETİKET :  

Tümü