-- Reklam Alanı 9 --

-- Reklam Alanı 10 --

PROTOKOL BELEDİYE DÜĞÜN SALONUNDA BAYRAMLAŞTI

Aslantatar, “Gönül ister ki bu ayda kazandıklarımızı onbir ay boyunca yaşayalım”

14:28:23 | 2019-06-07
-- Adversting 5 --

29 gün boyunca tutulan oruçların ardından Salı günü kutlanan Ramazan Bayramı’nın protokol bayramlaşması İpsala Belediye Düğün Salonunda gerçekleştirildi.

Dini bayramlarımızın birincisi olan Ramazan bayramı, Salı günü İpsala’da saat 06.24’de kılınan namaz ile başladı.

İpsala Kaymakamı Enis Aslantatar ve Belediye Başkanı Abdullah Naci Ünsal evsahipliğinde gerçekleştirilen protokol bayramlaşması saat 11.30 civarında başladı.

“GÖNÜL İSTER Kİ, BU AYDA KAZANDIKLARIMIZI 11 AY BOYUNCA YAŞAYALIM”

Bayramlaşma programına katılan konuklara hoş geldiniz diyerek konuşmasına başlayan İpsala Kaymakamı Enis Aslantatar, Ramazan ayında elde edilen manevi kazanımların onbir ay boyunca tüketildiğini dile getirdi.

Ramazan ayında yardımlaşmanın öğrenildiğini ve herkesin birbirini düşündüğünü ifade eden Aslantatar, “Gönül ister ki bu ayda kazandıklarımızı onbir ay boyunca yaşayalım. Ömrü veren Allah, alacak olan da Allah. 70 yaşındaki insanlara zamanın nasıl geçtiğini sorduğumuzda herkes su gibi geçtiğini söylüyor. Hiç kimse bu dünyadan öbür tarafa bir şey götüremiyor.

Bu bayramlar herkesin birbiri ile iyi geçinmesinin en güzel göstergesidir. Yada kıldığımız namazlar herkesin eşit olduğunun en güzel göstergesidir. Zengini ön safa alıp fakiri arka tarafa göndermiyorlar, yada vefat ettiğimiz zaman zenginin mezarı yarım metre yukarıda olsun fakirin mezarı iki metre yerin altında olsun diye bir şey de yok. O yüzden hazırlanacağız. Kul hakkı yemeden bu dünyadan göçmeye bakacağız. Ben inanıyorum ki bu millet bunu en güzel şekilde başarır.

“BAYRAMLAR, BİZİM MİLLİ TATLIMIZ OLAN AŞURE GİBİ KAYNAŞMAMIZA VESİLE OLUR”

İpsala’da herkes birbirine selam veriyor, öyle bir sıkıntı yok. Bunu nasıl daha ileriye taşıyabiliriz onun kaygısında olmamız lazım. İnşallah bu bayramlarda da onu yapacağız. Gelecek sefere inşallah halkımızın da daha fazla katılımı ile daha da coşkulu bir bayram kutlaması gerçekleştireceğiz. Bu bizim; fakiri ile, zengini ile, memuru ile, vatandaşı ile, muhtarı ile hep bir araya geleceğimiz bir gün. O yüzden herkesle konuşalım, küskünlükler olmasın. Zaten dinimiz de bize küskünlüğü haram kılmış. Komşuluk hakkını da bilelim, onlara saygı gösterelim. Biz bunu başarabilirsek zaten çok güzel bir memleketimiz var, her şey çok daha güzel olacak.  Memleketimiz daha iyi gelişsin diye hep birlikte çalışacağız. İnşallah bu bayramlar bizim milli tatlımız olan aşure gibi kaynaşmamıza vesile olur. Aşurenin içinde her şey var. Bizler de Türkiye’nin 81 ilinde 920 ilçesindeki vatandaşlarımızla hep birlikte aşure gibi kaynaşmalıyız.

Yaşadığım bir anekdotu aktarmak istiyorum. Ordu Çatalkara’da vekil kaymakam olarak görev yaparken yaptığımız bir vakıf toplantısında maddi durumu iyi olmayan vatandaşlarımızın dilekçelerini değerlendiriyorduk. Bir vatandaşımız; “kaymakam bey hep fakirler mi ölecek” dedi. O sırada açık olan televizyon kanalında bir haber gözüme takıldı. Mustafa Koç’un hayatını kaybettiğini gördüm. Belki yanlış görmüşümdür diye başka haber kanallarına da baktığımda doğru olduğunu gördüm. Sonra o vatandaşımıza dönerek, “bakın sadece fakirler vefat etmiyor. Dünyanın sayılı zenginlerinden bir tanesi olan Mustafa Koç vefat etmiş. Bu kişinin kendi hastanesi var, helikopteri var yanında özel doktoru var. Ama yapılan tüm müdahalelere rağmen kalbi bir kez bile çalıştırılamamış, vadesi dolmuş.” O yüzden bunların fakirlikle zenginlikle alakası olmadığını söyledim.

“GELENE HOŞ GELDİN DİYELİM, KALPLERİNİ OKŞAYALIM”

Hastanede çalışan doktor arkadaşlarımıza söylüyorum. Buraya gelen vatandaşlarımız stresli geliyor. Hiç kimse hastaneyi keyfi gitmez. Gelene hoş geldin diyelim, kalplerini okşayalım. Onlara yardımcı olmaya çalışalım. Onlara saygı göstereceğiz ki onlar da hem şahsımıza hem devletimize saygı göstersinler. Kurum amirlerimize de her zaman söylüyorum. Makamın kapısından kimseyi çevirmeyin diye. Gelin sorunu çözemesek de izah edelim. Eğer hala kızıyorsa yine kızsın ama o vatandaşa muhakkak suretle iyi davranın derim. Bu bizim yapmamız gerekendir.

“KATILDIĞINIZ İÇİN HEPİNİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Bu bayramın; başta kendi ilçeme, sonra ilime, sonra güzel ülkeme hayırlar getirmesini yüce rabbimden niyaz ediyorum. İnşallah bu memleket ilelebet payidar kalacak. Bu vesile ile başta Gazi Mustafa Kemal Paşa olmak üzere silah arkadaşlarını ve bütün şehitlerimizi rahmet anıyorum. Allah gazilerimize de acil şifalar versin şehit ve gazi ailelerimizin başımızın üzerinde yeri var. Bizler de onların her isteklerinde yanlarında olacağız. Katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum.” şeklinde bir konuşma yaparak huzurlu bir bayram temennisinde bulundu.

Daire Müdürleri, köy ve mahalle Muhtarları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, siyasi parti başkan ve yöneticileri ile vatandaşların katıldığı bayramlaşma yaklaşık 30 dakika sürdü.

GURBETÇİLERİN BAYRAMINI KUTLADI.

                Protokol Bayramlaşma programından sonra İpsala Kaymakamı Enis Aslantatar, Emniyet Müdürlüğü, Jandarma Komutanlığı, Yeni Hayat Bakım evi ile Gümrük Kapısı’nı ziyaret ederek buralardaki görevliler, vatandaşlar ve gurbetçilerle bayramlaştı. (Haber: Alpay ECRAN)

 

-- Adversting 6 --


ETİKET :  protokol bayramlaşma

Tümü