-- Reklam Alanı 9 --

-- Reklam Alanı 10 --

REKORTMENDEN SPORCULARA TÜYOLAR

Konya’da gerçekleştirilen Trap, Skeet Türkiye Federasyon Kupasında 125’te 125 atış yaparak Türkiye rekorunu kıran Zafer Akın, İpsala Merkez Avcılar ve Atıcılar Derneği’nin bu yıl 3.’sünü gerçekleştirdiği Geleneksel Atış Yarışmasını ziyaret etti.

12:52:17 | 2019-07-10
-- Adversting 5 --

Daha önce 60 kez milli şampiyonası ve çok sayıda Balkan Şampiyonaları bulunan Akın, 1992 yılından bu yana sporun içinde olduğunu belirterek 3.Geleneksel Atış Yarışması ile ilgili duygu ve düşüncelerini gazetemiz muhabiri ile yaptığı röportajda, aktararak atış sporu ile ilgilenen sporculara şu tavsiye ve önerilerde bulundu;

“Neşeli, güzel, huzurlu bir ortamdı. İnsanların gerçekten mutlu olduğu bir yarışma olduğunu gözlemledim. Festival havasında geçti. Atıcılık sporu zor bir spor,  kas ve zihine dayalı, bu yüzden çok fazla antrenman yapmak gerekiyor. Hem silah güvenliği hem de insanların silah açısından bilinçlenmeleri buna bağlı olarak yaralanmaların önüne geçmek adına doğru bir spor olduğunu düşünüyorum. İpsala’ya daha öncede geldim. Geçen yılda İpsala Merkez Avcılar ve Atıcılar Derneği’nin gerçekleştirmiş olduğu etkinliğe katıldım. Bu yıl da çok güzel bir etkinlik olmuş. Aykut Başkan çok iyi hazırlanmış. Böyle güzel etkinlikler devam ettiği sürece bizler katılmaya ve elimizden gelen teknik desteği vermeye devam edeceğiz. İpsala Merkez Avcılar ve Atıcılar Derneği başkanımıza yönetim kurulumuza ve organizasyonda emeği geçen herkesi tebrik ediyor aynı zamanda teşekkür ediyoruz” dedi. (haber: Cemile Liman)

 

-- Adversting 6 --


ETİKET :  Zafer Akın

Tümü