-- Reklam Alanı 9 --

-- Reklam Alanı 10 --''SARDOS'' DERNEK OLDU

10 Şubat 2014 tarihinden bugüne kadar topluluk adı altında faaliyetlerini sürdüren Keşan Saros Doğa Sporları Topluluğu (SARDOS) 11 Mart 2019 tarihi itibariyle Türkiye Dernekler Masasına kaydı yapılarak, Sivil Toplum Kuruluşları içinde yerini aldı.

18:32:37 | 2019-03-13
-- Adversting 5 --

Keşan Saros Doğa ve Spor Derneği olarak ismi tescillenen derneğin kısa adının SARDOS olduğu ifade edilirken Kurucu üyelerin görev dağılımı ise şu şekilde oluştu; Başkan Faruk Eker, Başkan Yardımcısı Muammer Taşkıran, Genel Sekreter Fatma Fidan, Muhasip Mahmut Aksu, Üyeler Ayşe Eker, Ayhan Altındiş ve Mehmet Akpınarca

Dernek Kurucu Başkanı Faruk Eker konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada duygularını şu şekilde ifade etti; “Beş yıldır sürdürdüğümüz faaliyetlerimizde yeterli tecrübenin ve şartların oluştuğu kararına vardık ve tüzel kişiliğimizi tescil  ettirdik.Renk, düşünce, siyasi görüş, hayat felsefesi,inanç gibi kavramlarla insanları ayrıştırmadan , doğa ve çevre sevgisi, spor, dostluk,  sevgi ve saygı gibi değerler ortak noktamız oldu. Tarihi ve Milli değerleri ön planda tutan kırmızı çizgilerimiz olarak belirledik.

Bu bağlamda asli kuruluş maksadımız olan faaliyetlerin yanında insanların yüreğine dokunan bir çok sosyal etkinliği gerçekleştirmenin gururunu yaşadık . Çocuk ve gençleri geleceğin mimarı olarak önemsedik , hedef kitle yaptık ve onların spora, doğaya, doğa ve çevre sevgisine açılan penceresi olmaya çaba gösterdik. Aynı çizgimizi bozmadan, sırt sırta, gönül gönüle tüzel bir kişilik altında faaliyetlerimiz devam edecektir. Hepimize hayırlı, uğurlu olsun..” (Haber Merkezi)

-- Adversting 6 --


ETİKET :  Gündem

Tümü