-- Reklam Alanı 9 --

Sedat Balcılar, Şiddetli Yağış Sonrası Açıklamalarda Bulundu

İpsala Çeltik Üreticileri Birliği Başkanı Sedat Balcılar, cumartesi günü yaptığı açıklamada, yaşanan şiddetli yağışın, alınan önlemler sayesinde çeltik hasadına bir zarar vermediğini belirtti. Balcılar, yağışların çeltik hasadı döneminde olumsuz bir etken olduğunu hatırlattı.

12:30:00 | 2019-10-09
-- Adversting 5 --

“ALINAN TEDBİRLER SAYESİNDE BÜYÜK BİR ZARAR GÖRMEDİK”

Çeltik hasadı döneminde etkisini gösteren şiddetli yağıştan büyük bir zarar görülmediğini belirten Balcılar, “Yaşanan şiddetli yağış dolayısıyla çeltikte herhangi bir sıkıntı yok. Çeltiklerin hasat edildiği dönemdeki yağışların çeltiğe iyi gelmediğini söyleyebiliriz. Alınan tedbirler sayesinde çok şükür büyük bir zarar görmedik.” dedi.

İPSALA BÖLGESİNDE HASAT ŞU AN %50’LER SINIRINDA”

İpsala bölgesindeki çeltik hasadının %50’lere geldiğini ve hasadın devam ettiğini belirten Balcılar, şunları söyledi: “İpsala bölgesinde hasat şu an %50’ler sınırında. Londra Asfaltının üstündeki köylerde hasat henüz daha az seviyelerde. Enez’e doğru olan bölgelerde ise hasat %70 seviyelerinde.  Hasadın ortalama %50’si bitti diyebiliriz. Bir o kadar da hasadın tamamlanmamış olduğu bölgeler var. Verimler iyi gidiyor diyebiliriz. Herkese hayırlı bir hasat dönemi diliyorum.” (GİZEM GÖRÜR – Volkan Gazetesi)
ETİKET :  sedat balcılar balcılar çeltik zarar hasar yağış yağmur açıklama hasat

Tümü