-- Reklam Alanı 9 --

Şehit Ateşi Bu Sefer Uzunköprü’ye Düştü

Şırnak’ta Uzman Çavuş olarak görev yapan Uzunköprü’ye bağlı Dereköy nüfusuna kayıtlı Bayram Günay, Pençe-3 Harekatı’nda şehit düştü.

11:19:01 | 2020-01-15
-- Adversting 5 --

Irak’ın kuzeyinde sürdürülen operasyon sırasında bir güvenlik korucusu ile birlikte şehit olan Uzman Çavuş Bayram Günay‘ın (30), şehadet haberi Uzunköprü’de yaşayan ailesine, askeri ve sivil yetkililer tarafından bildirildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Irak’ın kuzeyindeki Haftanin bölgesinde PKK’lı teröristleri etkisiz hale getirmek için icra edilen operasyon sırasında çıkan çatışmada Piyade Uzman Çavuş Bayram Günay ile bir güvenlik korucusu şehit oldu. Günay’ın şehit olduğu haberi ailesinin yaşadığı Uzunköprü’ye bağlı Dereköy’e ateş düşürdü. Bayram‘ın ailesine acı haber Uzunköprü Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan ile 102’nci Topçu Alay Komutanı Albay Aydoğan Önal tarafından verildi. Oğullarının şehit olduğu haberini alan anne Zümriye, baba Tezcan, gözyaşları döktü. Şehidin anne ve babası fenalık geçirmesi üzerine evin önünde bekleyen sağlık ekibi müdahale etti.

Şehit Bayram  Günay‘ın evininin önüne dev Türk bayrağı asılırken, köylüler ve yakınları acı haberi alınca Günay ailesine taziye ziyaretinde bulundu. 3 yıllık asker olduğu belirtilen şehit Bayram Günay‘ın en son annesi Zümriye Bayram ile telefonda yaptığı görüşmede, “Görevimiz bitsin bu ay sonunda izne geleceğim.” dediği öğrenildi. Bekar olan şehit Günay‘ın bir erkek kardeşi olduğu belirtildi.

Edirne Valisi Ekrem Canalp de şehit Bayram Günay’ın ailesine başsağlığı ve taziye ziyaretinde bulundu.

Şehit Uzman Çavuş Bayram Günay, bugün öğle vakti memleketi olan Dereköy’de düzenlenen törenin ardından kılınan cenaze namazından sonra toprağa verildi.

Şehidimize Allah’tan rahmet; ailesi ve Türk halkına da başsağlığı dileriz. (Haber Merkezi)
ETİKET :  

Tümü