-- Reklam Alanı 9 --

-- Reklam Alanı 10 --

SEL MAĞDURLARININ YARALARI SARILIYOR

Edirne’de 28 Kasım’daki sağanak yağışların ardından meydana gelen taşkınlarda zarar gören vatandaşların her türlü ihtiyacı karşılanarak yaralar sarılıyor. Taşkında zarar gören vatandaşların ihtiyacını gidermek için devlet ve vatandaşlar seferber oldu.

16:40:34 | 2018-12-05
-- Adversting 5 --

Edirne’de 28 Kasım’daki sağanak yağışların ardından meydana gelen taşkınlarda zarar gören vatandaşların her türlü ihtiyacı karşılanarak yaralar sarılıyor.  Taşkında zarar gören vatandaşların ihtiyacını gidermek için devlet ve vatandaşlar seferber oldu.

Taşkında en fazla zararı gören Havsa ilçesine bağlı Oğulpaşa Köyünde, vatandaşların evlerindeki balçıkların temizlemesi için çalışmalar aralıksız sürdürülüyor. Vatandaşlarla beraber temizlik çalışmalarına Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı gıda, yakacak, giyim gibi yardımların yanında çamaşırları yıkayarak da destek veriyor. İŞKUR ise balçıkla kaplanan evlerin temizliğine Toplum Yararına Çalışma kapsamında okullara aldığı işçilerin bir bölümünü Oğulpaşa Köyüne yönlendirerek destek verdi.  Yaşlı ve yalnız yaşayan vatandaşlar diğer yardımların yanında çamaşırların yıkanması ve temizlik yardımlarından oldukça memnun kaldıklarını söylediler.

Yaşanan taşkınların ardından iyileştirme çalışmaları kapsamında Edirne Merkez, Havsa ve Süloğlu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından gıda yardımlarının yanısıra 250 aileye sıcak yemek, 141 aileye temizlik maddesi yardımı yapılırken 83 hanenin temizliği yapıldı. Yakacak ve soba ihtiyacı olan 27 haneye soba ve kömür yardımı yapıldı. İl Özel İdaresi ise ulaşıma kapanan köy yollarının kısa sürede tamir bakımlarını yaparak ulaşıma açılmasını sağladı. Köy içlerindeki yol ve sokakların temizlik ve bakımlarını da tamamlayarak ulaşımı rahatlattı. Menfez, kanalizasyon ve rögarlarda meydana gelen arızalara anında müdahale edildi.  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından görevlendirilen destek ekibi personelleri köylerimizde mağdur olan ailelerin eşyalarının taşınması ev ve ahır temizlikleri ve çevre düzenlemesi çalışmalarına katıldı. Ayrıca İlçe Kaymakamları koordinesindeki heyetler zarar gören bölgeleri ziyaret ettiler.

Yapılan insani yardımların yanında civar köylerde yaşayan vatandaşlar da Oğulpaşa Köyünde taşkın nedeniyle büyük ve küçükbaş hayvanlar için ihtiyaç duyulan ot, saman ve yem yardımında bulundular. Oğulpaşa Köyünde yaşanan sel felaketi sonrasında yapılan bu yardımlaşma Devlet -Vatandaş işbirliğinin en güzel örneklerinden biri oldu.  (Haber Merkezi)

-- Adversting 6 --


ETİKET :  Gündem

Tümü