-- Reklam Alanı 9 --

Semt pazarları sınırlı ve kontrollü şekilde açıldı

Tam kapanma nedeniyle geçtiğimiz hafta kurulmayan semt pazarları Cumartesi günü itibariyle kapılarını tekrar açtı. Vatandaşlar yürüme mesafesindeki pazarlara 10.00 ile 17.00 saatleri arasında giderek alışverişlerini yapabildi. Yarı kapasite olarak hizmet veren semt pazarlarında yaş meyve sebze dışında başka bir ürünün satışına izin verilmedi.

11:50:18 | 2021-05-10
-- Adversting 5 --

Koronavirüs salgını kapsamında alınan tam kapanma kararıyla birlikte pazarlar kurulamıyordu. İçişleri Bakanlığı’nın 81 ile pazarlar ile ilgili genelge göndermesinin ardından pazarların açılması kararlaştırıldı.

Vatandaşlar pazar alanına HES kodu kontrolü ile sıra ve belirli sayıyı aşmamak şartı ile alındı. Esnaflar tedbirler kapsamında tezgâhlarını 1 metre arayla açtı. Yarı kapasite olarak hizmet veren semt pazarlarında yaş meyve sebze dışında başka bir ürünün satışına izin verilmedi.

İlçe Kaymakamı Ekrem Güngör, İpsala Belediye Başkan vekili Gürel Kale, İlçe Emniyet Müdürü Hüsnü Cengiz, Komiser Sinan Turhan, İpsala Belediyesi Zabıta Amiri Gökhan Erdem ile birlikte 8 ve 15 Mayıs 2021 tarihlerine denk gelen Cumartesi günleri 10.00 ile 17.00 saatleri arasında geniş tedbirler kapsamında kurulan İpsala merkez pazarını ziyaret ederek alınan tedbirlere uyulup uyulmadığını yerinde incelediler.

(Tuğçe Özden)
ETİKET :  

Tümü