-- Reklam Alanı 9 --

Sosyal Yardım Ödemeleri Evden Yapılacak

Sosyal yardım parası ödemeleri konusunda yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından 2 milyon aileye 1000 TL değerinde sosyal yardım ödemesinde bulunulacağının açıklanmasının ardından corona virüs tedbirleri kapsamında bazı PTT şubeleri kapatılmıştı. 1000 TL sosyal yardım ödemesini alabilmek için merkez PTT şubelerinde yoğunluk oluşunca yeni kararın çıkması da uzun sürmedi.

11:31:57 | 2020-04-03
-- Adversting 5 --

Sosyal Yardım ödemeleri konusunda vatandaşların araştırmaları devam ediyor. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan açıklamanın ardından 2 milyon aileye 1000 TL değerinde sosyal yardım ödemesinde bulunulacağı açıklanmıştı. Corona virüs tedbirleri kapsamında mahalle aralarında hizmet veren PTT şubeleri kapatılmıştı. Sosyal yardım ödemelerinin PTT üzerinden yapıldığını duyan vatandaşlar merkez PTT şubelerinde yoğunluk oluşturunda yeni kararın çıkması da gecikmedi. Buna göre bundan böyle sosyal yardım ödemeleri evlerde dağıtılacak. PTT görevliler ve Bekçiler eşliğinde yapılacak olan sosyal yardım ödemeleri için kimsenin evinden çıkmasına gerek kalmadı.

PTT'LER KAPANDI! SOSYAL YARDIM ÖDEMELERİ EVDEN YAPILACAK

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler, İçişleri ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının ortak açıklamasına göre, değerlendirmeler sonucunda PTT'de sosyal mesafe kurallarının uygulanamadığı, sürekli olarak yoğunluk yaşanan iş yerlerinin ikinci bir açıklamaya kadar kapatılması kararı alındığı bildirildi.

"İlk etapta 2 milyon 111 bin haneye PTT aracılığıyla 1000 liralık ödemenin 5 günlük bir takvimde yapılacağı belirtilmiştir. Ancak yaşadığımız dönemin özelliği kapsamında vatandaşlarımızın sağlık güvenliklerinin riske atılmaması yönünde sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları üzerine, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız, İçişleri Bakanlığımız ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın ortak değerlendirmeleri sonucunda, oluşacak yoğunluk nedeniyle vatandaşlarımızın sağlık güvenliğini riske atmamak için PTT şubelerinde bahse konu ödemeler yapılmayacaktır."

Açıklamada, hak sahiplerine yapılacak sosyal yardım ödemelerinin 3 Nisan'dan itibaren PTT görevlileri, bekçiler ve kolluk birimleri vasıtasıyla kararlaştırılan 5 gün içinde kendi ikametlerinde yapılacağı bildirildi.

(Haber Merkezi)
ETİKET :  

Tümü