-- Reklam Alanı 9 --

Stand Up Gibi Konferans…

İstanbul Baş Vaizi Mustafa Akgül “Mutlu Olmanın Reçeteleri” konulu konferansta salonu gülmekten kırdı geçirdi.

09:34:07 | 2019-11-20
-- Adversting 5 --

Mevlid-i Nebi haftası etkinlikleri çerçevesinde İpsala Müftülüğünün ev sahipliğinde 18 Kasım 2019 Pazartesi Günü akşamı saat 19.00’da İpsala Belediye Düğün Salonunda İstanbul Baş Vaizi ve önceki dönemlerde Keşan İlçe Müftülüğü yapmış Mustafa Akgül,  Mutlu Yuva ve Mutlu Olmanın Reçeteleri konulu konferans gerçekleştirdi.

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI SELATI VİTİRLER İLE BAŞLADI

Program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin hemen ardından İpsala’da kısa bir dönem önce İlçe Vaizliği yapan Kağıthane Vaizi Kadir Kınık ile İpsala’lı İmam Hatipler tarafından sela okunması ile başladı.

Hacıköy Cami İmam Hatibi Muhammed Akpunar tarafından Kuran-ı kerim okunması ile devam eden Mevlid-i Nebi haftası programı ilçe müftülüğü tarafından hazırlanmış Mevlid-i Nebi haftası ile ilgili sinevizyon gösterisinin izlenmesi ile devam etti.

PROGRAMIN AÇILŞ KONUŞMASINI ÖZELCE GERÇEKLEŞTİRDİ

Programın açılış konuşmasını İpsala İlçe Müftüsü Ercan Özelce gerçekleştirdi. Özelce, yaptı konuşmada mevlidin önemine dikkat çekerek Peygamber efendimizin yaşamı ve aile hayatı ile ilgili örnekler verdi. Özelce,  son olarak konuşmasında katılımcılara teşekkür etti.

İpsala Gökçete Cami İmam Hatibi Fatih Şahin’in sunumunda gerçekleşen Mevlid-i Nebi haftası programı İstanbul Baş Vaizi ve önceki Keşan İlçe Müftüsü Mustafa Akgül’ün “Mutlu Yuva ve Mutlu Olmanın Reçeteleri”  konulu konferansı ile devam etti.

MUSTAFA AKGÜL, İPSALA’DA BOL MESAJLI, BOL KAHKAHLI STAND UP GİBİ KONFERANS VERDİ

Akgül, gerçekleştirdiği konferansta mutlu yuvayı kurmak ve bu yuvayı ömür boyu sürdürmek başlıkları altında evlilik hayatında huzurun önemli olduğunu vurguladı.

Mustafa Akgül, ‘ ayakkabım dar ise dünya geniş olsa ne yapayım’ gibi ince mesajlar içeren özlü sözler ile yaşanmış hikâyelerden fıkralara kadar güldüren ama aynı zamanda düşündüren mesajlarla kendi esprilerini de katarak katılımcılara mutlu evliliği reçetelerini anlattı.

Akgül, bekârlara da mesajlar vererek çok eleme yapmadan evlenmeleri öğüdünün altını defalarca çizdi.

Katılımcılarla aralarda sohbet edip sorular sorarak salonu canlı tutan Akgül, konuşmasında kullandığı atasözleri ve deyimlerle sunumunu zenginleştirirken; bol kahkaha, bol mesaj ve bol dua ederek dinleyicilere bol bol amin dedirterek keyifli bir dinleti yaşattı.

Konferans sonrasında İpsala İlçe Müftülüğü tarafından hazırlanan Mevlid-i Nebi haftası programı; Yenikarpuzlu beldesi İmam Hatibi Fetullah Küçük’ün şiir dinletisi, hadis ezberleme yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ve İpsala Müftülüğü İlahi Korosunun seslendirdiği ilahilerle devam etti.  

Programın sonunda Yenikarpuzlu Camii Müezzini Hasan Coşkun’un Karabük’e tayinin çıkması nedeni ile İpsala İlçe Müftüsü Ercan Özelce tarafından plaket takdim edildi.

Çıkışta katılımcılara pilav ayran ikramı yapıldı. Haber: Cemile Liman

 

 

 
ETİKET :  İstanbul Baş Vaizi Mustafa Akgül ipsala ilçe müftülüğü

Tümü