-- Reklam Alanı 9 --

Şuan hobi ileride ticaret…

Aslantatar, Arıcılık Kursunu ziyaret etti

15:15:51 | 2019-03-22
-- Adversting 5 --

İpsala Kaymakamı Enis Aslantatar, İpsala Halk Eğitimi Merkezi ASO Müdürlüğünce açılmış olan Arıcılık Kursunu ziyaret etti

 

Kursiyerlerle bol bol sohbet eden Aslantatar, bölgede arıcılık yapan üreticilerden bilgi alarak bu konuda devletin tarımsal alanlarda çiftçileri desteklediğini belirtti ve İpsala Kaymakamlığı olarak her konuda yardımcı olacaklarını söyledi.

 

Kursiyerler de Kaymakam Enis Aslantatar’a gerçekleştirdiği ziyaretten dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek; kursta bulunan tüm kursiyerlerin arıcılık yaptığı fakat kendilerine yetecek kadar bal aldıklarını söyleyerek şimdilik hobi olarak ama ileride bunu ticarete döküp para kazanmak amacında olduklarını belirttiler. Ayrıca, Aslantatar’dan arı, kovan ve ekipman desteği talebinde bulundular.

 

İpsala İlçe Tarım Müdürlüğünden Veteriner Aziz Özer’in öğreticiliğini yaptığı Arıcılık Kursunun 20 kursiyeri bulunmakta. Salı ve Cuma günü olmak üzere hafta da iki gün 19.00-21.00 saatleri arasında gerçekleşen Arıcılık kursu 4 Nisan’da son bulacağı öğrenildi.
ETİKET :  ipsala haber

Tümü